Warszawskie hotele najlepsze w Europie

Warszawa znów znalazła się na pierwszym miejscu w zestawieniu europejskich stolic, mimo że goście byli tu trochę mniej zadowoleni niż w ubiegłym roku, wynika z ankiety prowadzonej przez serwis hotel.info.

Warszawa jest europejskim liderem zadowolenia gości hotelowych, wynika z analiz hotel.info. Znacznie lepiej niż w ubiegłym roku zostały ocenione hotele w Bratysławie. Dzięki wzrostowi o 0,19 stolica Słowacji uzyskała 7,77 pkt, polepszając tym samym swoją pozycję o dwa miejsca. Także Berlin przesunął się o jedno miejsce do góry, uzyskując ocenę 7,56 pkt.

Znów nie za bardzo zadowoleni byli goście hoteli w Rzymie i Londynie. „Wieczne miasto“ zdobyło 6,91 pkt (ubiegły rok: 6,92), natomiast miasto nad Tamizą uzyskało zaledwie 6,57 pkt (ubiegły rok: 6,58). Również Paryż ma wiele do nadrobienia w zestawieniu z innymi miastami Europy, jednak nastąpiła znaczna poprawa w porównaniu z zeszłym rokiem – goście przyznali hotelom 6,89 pkt (ubiegły rok: 6,74).

Na tle międzynarodowych metropolii wyróżniają się szczególnie hotele w Tokio, uzyskując ocenę 7,66 pkt. Singapur obronił swoje trzecie miejsce, chociaż w porównaniu z poprzednim rokiem goście tamtejszych hoteli byli mniej zadowoleni. Dzięki temu Pekin bardzo zbliżył się do podium, zdobywając ocenę 7,25 pkt. Sydney w zeszłym roku uzyskało w 2012 roku 7,25 pkt, a w tym jedynie 7,22 pkt, co sprawiło, że miasto to w rankingu spadło o jedno miejsce.

Jak opracowywany jest ranking? Goście, którzy dokonali rezerwacji hotelu za pośrednictwem hotel.info, oceniają go po wyjeździe w skali punktowej (0 do 10 punktów). Do punktacji łącznej zalicza się takie kryteria, jak jakość pokoju, obsługa, czystość, hałas, stosunek ceny do jakości oraz śniadania/usługi gastronomiczne. W rankingu wartości zostały zaokrąglone do drugiego miejsca po przecinku.

[Źródło: Dziennik Turystyczny]