MEININGER otwiera w Krakowie pierwszy hotel w Polsce

MEININGER Hotel Kraków Centrum to pierwszy w Polsce obiekt europejskiej sieci nowoczesnych i przystępnych cenowo hoteli hybrydowych. Tym samym Kraków dołącza do największych miast Europy, w których ma swoje placówki MEININGER jak Paryż, Berlin, Milan czy Amsterdam.

meininger-krakow

Komfortowe i urokliwe – ponad 100 pokoi w stylu MEININGER

Nowy MEININGER Hotel Kraków Centrum znajduje się w dzielnicy Grzegórzki i oferuje 135 pokoi z 507 łóżkami, od prywatnych pokoi z łazienkami po przestronne pokoje dzielone. Zaoferuje on możliwości dla każdego podróżującego, niezależnie od tego, czy są to rodziny, osoby podróżujące samotnie, podróżujący z plecakiem, osoby podróżujące służbowo czy grupy studenckie. Kompleksowe udogodnienia hotelu, zgodnie ze standardem MEININGER, obejmują kuchnię dla gości, bezpłatne łóżeczka dziecięce, duże wspólne pokoje, strefę gier, kącik zabaw dla dzieci, lobby, bar, szafki oraz pralkę i suszarkę.

meininger-krakow

Design budzący ducha przygody

Projekt został opracowany zgodnie z motywem przewodnim „Flow of Creation”, który ma odzwierciedlać ducha przygody oraz doświadczenie niezapomnianych chwil. Ma on inspirować do kreatywności i niekonwencjonalnego myślenia.

Nasz wyjątkowy obiekt w tętniącej życiem dzielnicy Grzegórzki jest różnorodny i ma coś do zaoferowania wszystkim podróżnikom. „Niezależnie od tego, czy jest to weekendowy wyjazd, podróż służbowa czy wycieczka szkolna – nasze pokoje spełniają wszystkie potrzeby. Jednak zgodnie z naszym mottem „wyjdź i odkrywaj” zachęcamy naszych gości do zwiedzania Krakowa i tworzenia niezapomnianych wspomnień. MEININGER Kraków Centrum jest do tego idealną przystanią” – mówi Karolina Ciastoń, Hotel Manager w MEININGER Hotel Kraków Centrum.

meininger-krakow

Lokalizacja i otoczenie – Witamy Polsko!

MEININGER Kraków Centrum znajduje się na wschód od Starego Miasta, pośród grupy zabytkowych kamienic, w odległości kilkuminutowego spaceru do Dworca Głównego, skąd nowa linia kolejowa biegnie do Rudzic. Grzegórzki to przyjazna i żywa dzielnica, w której znajdują się parki, trasy rowerowe, knajpy i wiele miejsc do ciekawego spędzania czasu. Naprzeciwko hotelu znajduje się Hala Targowa, a w niedalekiej odległości także Opera, Ogród Botaniczny i Uniwersytet Jagielloński. Hotel znajduje się zaledwie kilka minut od centrum miasta i oferuje dobre połączenia z najpopularniejszymi atrakcjami kulturalnymi Krakowa, a także centrami handlowymi. Blisko jest również kulinarna atrakcja: po przeciwnej stronie od hotelu znajduje się kultowy van „Kiełbaski z Niebieskiej Nysy”, według wielu serwujący najlepszą kiełbasę w Krakowie!

meininger-krakow

Wszystkie dobre rzeczy chodzą trójkami – MEININGER kontynuuje ekspansję

Wraz z otwarciem Hotelu w Krakowie, MEININGER świętuje swoje trzecie otwarcie w 2023 roku. Na początku tego roku do portfolio dołączył obiekt we włoskiej Wenecji – MEININGER Hotel Venezia Mestre, a 21 września w Kolonii otwarto MEININGER Hotel Köln West. „Cieszymy się, że możemy wprowadzić sprawdzoną i udaną koncepcję hoteli hybrydowych MEININGER na nowe rynki, takie jak Polska, rozszerzając naszą obecność w Europie” – mówi Ajit Menon, CEO MEININGER Hotels.

W przyszłości MEININGER planuje wejść na kolejne nowe rynki, otwierając hotele w Barcelonie i Tel Awiwie.

meininger-krakow

meininger-krakow

meininger-krakow

***

O MEININGER Hotels

Hybrydowa koncepcja hoteli MEININGER łączy w sobie usługi i komfort międzynarodowego hotelu ekonomicznego z wyjątkowymi udogodnieniami, takimi jak kuchnia dla gości i strefa gier. Każdy hotel charakteryzuje się doskonałym stosunkiem ceny do jakości, centralną lokalizacją, wysokiej jakości wyposażeniem i elastyczną strukturą pokoi. Pokoje obejmują zarówno klasyczne pokoje dwuosobowe i prywatne pokoje dzielone, jak i łóżka we wspólnych pokojach wieloosobowych. Indywidualny projekt każdego hotelu odzwierciedla charakter lokalnego środowiska i inspiruje różne grupy docelowe dzięki elastycznym rozwiązaniom hotelarskim. MEININGER prowadzi obecnie 36 hoteli hybrydowych w Europie z łącznie około 5 335 pokojami i około 19 507 łóżkami w 26 europejskich miastach, takich jak Kraków, Kolonia, Amsterdam, Berlin, Kopenhaga, Mediolan, Paryż, Rzym i Wiedeń. Kolejne projekty hotelowe są w trakcie realizacji.

[PR] Fot. © MEININGER Hotels