KLM szykuje się do letniego sezonu

KLM ogłosił swoje plany na zbliżający się letni sezon lotów. W tym roku nowy rozkład obowiązuje od 31 marca do 26 października. Linia planuje zaoferować 155 kierunków, w tym 63 trasy międzykontynentalne i 92 miasta w Europie. W porównaniu z latem 2023, oferta dostępnych miejsc będzie większa o około 7 procent i prawie osiągnie poziom sprzed pandemii. Dobrą informacją dla podróżnych z Polski jest więcej lotów z Krakowa, Gdańska i Wrocławia.

klm

KLM planuje zwiększyć częstotliwość połączeń na wybranych trasach międzykontynentalnych. Linia zaoferuje więcej lotów do Dżakarty w ramach rejsów łączonych z Kuala Lumpur oraz do Denpasar (Bali) z lądowaniem w Singapurze. Zostaną wznowione bezpośrednie loty z Amsterdamu do Osaki i codzienne połączenie do Tokio Narita. Dodatkowo wzrośnie liczba rotacji do Tajpej, Hongkongu, Montrealu, Toronto i Los Angeles. Aktualnie, podaż miejsc na lotach KLM do Ameryki Północnej jest wyższa niż w 2019 roku.

Stopniowe zwiększanie liczby lotów na wybranych trasach jest częścią trwającego procesu, w ramach którego KLM dostosowuje swoją siatkę połączeń do wymogów rynku, z uwzględnieniem  dostępnej floty i załóg.

Kolejne zmiany planowane przez przewoźnika w sezonie wiosna-lato 2024 obejmują wznowienie lotów do Tel Awiwu od 1 kwietnia b.r. Do co najmniej 19 maja, połączenie to będzie odbywało się z międzylądowaniem w Larnace na Cyprze. KLM uzależnia swoje operacje od warunków bezpieczeństwa w regionie i uważnie monitoruje sytuację pod tym względem.

Linia zapowiedziała też liczne inwestycje w swoją europejską siatkę połączeń, gdzie wzmocni swoją obecność w wybranych krajach, zwiększając liczbę rotacji. Korzystne zmiany w rozkładzie nadchodzą do Polski gdzie, w porównaniu z ubiegłorocznym latem, będzie więcej lotów do Amsterdamu z portów regionalnych, zwłaszcza z Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Ze stolicy Małopolski KLM zaplanował 3 do 4 lotów dziennie, z Wrocławia – podobnie jak w sezonie zimowym – będą realizowane 2 połączenia dziennie, natomiast podróżni z Gdańska będą mieli do dyspozycji aż 4 loty dziennie (wiosną do końca czerwca oraz we wrześniu i październiku) oraz 3 loty dziennie w czasie letnich wakacji w lipcu i sierpniu. Ponadto KLM będzie latał średnio 4 razy dziennie w Warszawy, a z Poznania – podobnie jak zimą – zaoferuje codzienne połączenie z Amsterdamem.

Pozostając w Europie, w letnim rozkładzie KLM przybędzie również lotów na trasach z Amsterdamu do Edynburga, Newcastle, Glasgow, Southampton, a także do Pragi, Bolonii, Florencji i Genui. Linia zaoferuje też codzienne połączenia do Billund, Stavanger, Nicei i pozostawi w rozkładzie zainaugurowaną w październiku trasę do Marsylii.

Szczegółowy rozkład lotów i bilety na podróże KLM są dostępne na klm.pl

[PR]