Dlaczego warto odwiedzić Sopot?

SopotSopot to przepiękna nadbałtycka miejscowość, która ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Przepiękna plaża, charakterystyczne molo i słynne festiwale to nie wszystko, czego można doświadczyć w mieście. Warto zobaczyć również latarnię morską, która jest udostępniana turystom do zwiedzania oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy, który zachwyca bogactwem przyrody. Warto zwrócić również uwagę na to, że Sopot to także znane nadmorskie uzdrowisko.

Sopot

Turystyka w Sopocie

Sopot przyciąga turystów od lat pięknymi plażami i najdłuższym w Europie drewnianym molo, które ma ponad 511 metrów. Do ich dyspozycji znajdują się oblegane w sezonie urlopowym hotele, domki letniskowe czy apartamenty w Sopocie. Fani błogiego lenistwa na piasku z pewnością będą zachwyceni mnogością atrakcji, jakie oferują sopockie plaże. Nie tylko tereny przy samym brzegu morza przyciągają. Sopot to także piękne miasto i zagłębie kultury, które zachwyca swoją różnorodnością. Nie sposób nie zwrócić uwagi na przepiękne wille z początku XX wieku, które tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Najsłynniejszą ulicą w mieście jest ul. Bohaterów Monte Cassino, nazywana przez mieszkańców po prostu „Monciakiem”. To tam znajduje się kulturalne i towarzyskie centrum miasta, a w nim legendarny SPATiF, czyli klub, w którym kiedyś bywali m.in. Cybulski czy Osiecka.

Festiwale w Sopocie

Sopot słynie z wielu festiwali, które są organizowane w mieście, zwykle w miesiącach letnich. Do najważniejszych należą Sopot Film Festiwal, Top Trendy, Festiwal „Dwa Teatry” czy Sopot Jazz Festival, szczególnie ważny dla miasta, które jest przecież kolebką jazzu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak zdecydowanie najważniejszym punktem na kulturalnej mapie Sopotu jest kultowy już, odbywający się od ponad czterdziestu lat muzyczny Sopot Festival, odbywający się w Operze Leśnej, gdzie polscy i zagraniczni wykonawcy walczą o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności.

Sopot to nie tylko nadmorski kurort, ale także ważne miejsce na kulturalnej mapie Polski.

Zobacz także: Dlaczego warto odwiedzić polskie morze