TripAdvisor: najpopularniejsze destynacje 2013

Paryż, przed Nowym Jorkiem i Londynem zostały zwycięzcami konkursu 2013 Travelers’ Choice Destinations organizowanego przez największy na świeci portal turystyczny TripAdvisor. Niestety ani wśród dziesięciu, ani dwudziestu pięciu najbardziej popularnych destynacji turystycznych nie znalazło się żadne z polskich miast.
Na piątej pozycji turyści ulokowali Barcelonę, na którą tak często powołują się polscy luminarze turystyki, zapowiadając – wprawdzie coraz słabszymi głosami – dla Polski „efekt barceloński” wywołany organizacją Euro 2012. Tymczasem w praktyce jest z tym „efektem barcelońskim” nad Wisłą trochę tak jak z zapowiadanym od czasu do czasu końcem świata.
Czyli: ciągle się zbliża, ale nadal go nie ma.
Jest natomiast Praga (ale czeska, nie warszawska) na pozycji dziewiątej. Z bliższych nam miast 11 miejsce zajął Berlin, kolejne Stambuł, a 20 rosyjski St. Petersburg. Bezkonkurencyjne pozostają Włochy, które w powstałym na podstawie popularności i wysokości ocen rankingu TripAdvisor, ulokowały w pierwszej dziesiątce aż 3 miasta.

Top 10 Światowych Destynacji TripAdvisor:
1. Paryż, Francja (+3)
2. Nowy Jork, USA
3. Londyn, Wielka Brytania
4. Rzym, Włochy
5. Barcelona, Hiszpania
6. Wenecja, Włochy
7. San Francisco, USA
8. Florencja, Włochy
9. Praga, Czechy
10. Sydney, Australia

W Stanach Zjednoczonych najpopularniejszymi destynacjami turystycznymi są: Nowy Jork, San Francisco, Chicago i Las Vegas.
Najpopularniejszymi, czy też raczej najbardziej pożądanymi hotelami na świecie okazały się: Four Seasons Resort w Kailua-Kona na Hawajach, Cape Grace w Kapsztadzie w RPA i 3Onyria Marinha Edition Hotel & Thalasso w portugalskim Cascais. W pierwszej „25” znalazły się m.in. Aria Hotel w Pradze i Four Seasons Hotel Gresham Palace w Budapeszcie.

[Źródło: http://www.e-hotelarstwo.com/]