TOP 100 atrakcji w Niemczech

Zamek Neuschwanstein cieszy się największą popularnością wśród zagranicznych turystów odwiedzających Niemcy. Na drugim miejscu listy hitów znajduje się Europa-Park Rust, a na trzecim katedra w Kolonii.

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) po raz drugi przeprowadziła ankietę zwracając się do zagranicznych turystów, aby wybrali największe atrakcje turystyczne Niemiec. Od 1 lipca ub. roku do końca marca obecnego roku zainteresowani mieli możliwość wzięcia udziału w ankiecie opublikowanej na stronie internetowej www.germany.travel/top100.

Ankietowani wymienili w sumie ponad 700 konkretnych atrakcji turystycznych. DZT odnotowało ponad 46 tys. kliknięć w dostępną w 26 językach ankietę. Nowe wyniki zostaną wprowadzone do aplikacji „TOP 100 Niemiec”, która od 2012 dostępna jest w języku angielskim i niemieckim w sklepie internetowym App-Store i w wersji na Androida. Aplikacja zawiera krótki opis każdego obiektu, zdjęcia i informacje o godzinach otwarcia, cenach biletów i możliwościach dojazdu

Ranking TOP 10
1: Zamek Neuschwanstein, Schwangau / Füssen, Bawaria
2: Europa-Park, Rust, Badenia-Wirtembergia
3: Katedra w Kolonii, UNESCO, Nadrenia Północna-Westfalia
4: Brama Brandenburska, Berlin
5: Mur Berliński (East Side Gallery, Mauerpark, Mauerweg etc.)
6: Skała Loreley UNESCO-Górna Dolina Środkowego Renu, Nadrenia-Palatynat
7: Naturparks im Schwarzwald, Badenia-Wirtembergia
8: Zamek Heidelberg, Badenia-Wirtembergia
9: Jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau, UNESCO – Klasztor na wyspie Reichenau, Lindau, prehistoryczne osady palowe, zamek Meersburg, Badenia-Wirtembergia
10: Wyspa Muzeów, UNESCO, Berlin

Równomierne rozmieszczenie geograficzne 100 najważniejszych atrakcji turystycznych potwierdza, że wszystkie niemieckie kraje związkowe dysponują ciekawymi miejscami. Największą popularnością wśród gości zagranicznych cieszą się obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: wśród wszystkich 37 obiektów UNESCO znajdujących się w Niemczech, aż 19 znalazło się na liście TOP 100 – informują organizatorzy plebiscytu.

[Źródło: Dziennik Turystyczny]