Powtórka z Majówki z KAYAK-iem

Wszyscy ci, którzy nie znaleźli czasu na wiosenny wypoczynek na początku maja, powinni już zacząć planowanie kolejnego długiego weekendu. Porównywarka ofert turystycznych KAYAK sprawdziła, gdzie i za ile można ciekawie spędzić drugą Majówkę w tym roku.

A może nad morze?
Tym, którzy nie wyobrażają sobie długiego weekendu poza Polską, KAYAK poleca wyjazd nad polskie morze. Ceniący sobie wygodę podczas podróży powinni przyjrzeć się ofercie narodowego przewoźnika. Według wyszukiwań porównywarki KAYAK, za rejs LOT-em na trasie Warszawa-Gdańsk trzeba zapłacić ok. 500 zł za bilet dla jednej osoby. Lecąc z południa Polski (z krakowskich Balic lub katowickich Pyrzowic) turyści wydadzą ok. 200-300 zł więcej. Rezerwując nocleg pomiędzy 29 maja a 2 czerwca w jednym z pensjonatów lub hoteli dwugwiazdkowych w Gdańsku należy liczyć się z wydatkiem ok. 100 zł dla dwóch osób za dobę.

Kąpiel w historycznych łaźniach
Jedną z największych atrakcji turystycznych Budapesztu są łaźnie termalne. Najbardziej znany kompleks otwarty został już w 1918 roku przy hotelu Gellert. Obecnie na jego terenie goście mogą relaksować się w jednym z 8 basenów wewnętrznych oraz 2 zewnętrznych. Bilet wstępu dla jednej osoby dorosłej w weekend to koszt ok. 70 zł[1]. W hotelu skorzystać można również z różnego rodzaju zabiegów SPA, takich jak masaż czekoladą czy Kąpiel Kleopatry.

Według wyszukiwań KAYAK-a, tanie bilety na przelot do Budapesztu znaleźć można z warszawskiego lotniska Okęcie liniami Wizz Air (wylot 29 maja, powrót 2 czerwca; 523 zł za jedną osobę). Podróżujący na tej samej trasie z Katowic, Krakowa czy Gdańska muszą liczyć się z wydatkiem ok. 800-900 zł za bilet dla jednej osoby. Natomiast nocleg w dwuosobowym pokoju w czterogwiazdkowym Danubius Hotel Gellert kosztuje 443 zł.

Sycylijskie lato
Turystom, którzy nie mogą doczekać się prawdziwego lata, KAYAK poleca krótki pobyt na słonecznej Sycylii. Wyprawa do Italii powinna zaciekawić zwłaszcza entuzjastów sportów wodnych. 1 czerwca w Marsali (prowincja Trapani) rozpoczną się bowiem jedne z największych zawodów w kitesurfingu.

Według wyszukiwań KAYAK-a, lot z Warszawy do oddalonego o 14 km portu lotniczego Trapani liniami Alitalia to wydatek ok. 1700 zł za bilet w dwie strony dla jednej osoby (wylot 29 maja, powrót 3 czerwca). Za nocleg w jednym z dwugwiazdkowych obiektów w centrum miasta (np. Case a San Matteo lub Hotel Centrale) trzeba zapłacić ok. 300 zł za dobę dla dwóch osób.

Święto na Wyspach Kanaryjskich
Tym, którzy mogą pozwolić sobie na trochę dłuższy wypoczynek, KAYAK poleca wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie. 30 maja mieszkańcy świętować będą Día de las Canarias (Dzień Wysp Kanaryjskich). Oprócz tego z okazji Bożego Ciała, 30 maja na Wyspach odbędą się liczne procesje. Na ich czas ulice ozdobione zostaną kwiatami, a domy flagami i liśćmi palmowymi.

Lecąc we wtorek 28 maja z Warszawy liniami LOT (przesiadka w Madrycie, dalsza podróż Iberią), podróżni zapłacą za bilet dla jednej osoby 1660 zł (powrót 7,8 lub 12 czerwca). Według porównywarki KAYAK, Bardzo atrakcyjną cenowo ofertę na bilety na Wyspy Kanaryjskie można również znaleźć na przeloty z krakowskich Balic (1087 zł dla jednej osoby, 29.05-8.06, linie Norwegian). Noclegi w jednym z dwugwiazdkowych hoteli zaczynają się od 100 zł (np. Monte Feliz lub Balito Beach). Natomiast ceny w obiektach pięciogwiazdkowych to wydatek rzędu 300-400 zł.

Więcej informacji o przelotach oraz porównania cen znaleźć można na www.kayak.pl.

* Wymienione w tekście ceny noclegów oraz biletów lotniczych podane zostały zgodnie z wynikami wyszukiwań porównywarki KAYAK z 20 maja 2013 roku.

[1] http://www.gellertbath.com/prices-location.php