Mercure Wisła Patria – nowy hotel w sieci Mercure

SONY DSCPołożony w rodzinnym mieście Adama Małysza hotel Patria dołączył w grudniu 2013 roku do rodziny hoteli Mercure. Jest to już 19-sty w Polsce obiekt tej marki. Mercure Wisła Patria rozpoczyna działalność na podstawie umowy franczyzowej z Grupą Hotelową Orbis.

Nowa jakość

Mercure Wisła Patria znajduje się w pobliżu centrum Wisły – znanego i cenionego kurortu górskiego w Beskidzie Śląskim – w malowniczej dolinie potoku Kopydło. Blisko stąd do wielu atrakcji, m.in. wyciągów narciarskich, szlaków turystycznych oraz tras rowerowych.

SONY DSC

Na gości czekają w hotelu Mercure Wisła Patria 42 pokoje jedno- i dwuosobowe, a w nich 100 miejsc noclegowych. Wszystkie pokoje mają bezpłatny dostęp do Internetu, łazienki,  telewizję satelitarną, sejfy. W kilku z nich znajdują się balkony. Relaks zapewnia gościom sauna fińska oraz łaźnia parowa, mogą oni także korzystać z gabinetu masażu oraz jacuzzi. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji, jak choćby plac zabaw i klub Małpi Gaj. Dzieci do 3 roku życia mogą mieszkać w hotelu za darmo.

mt0030b

Klientom biznesowym hotel oferuje dwie klimatyzowane sale konferencyjne, z dostępem do Internetu, wyposażone w wysokiej jakości sprzęt audio i wideo. Większa z nich mieści do 120 osób i ma własne zaplecze gastronomiczne. Mniejsza przeznaczona jest do organizacji kameralnych spotkań i szkoleń – może pomieścić do 10 osób. Hotel Mercure Wisła Patria organizuje zajęcia integracyjne,
np. gry terenowe, loty na paralotni czy góralskie biesiady.

Restauracja oferuje bogaty wybór dań kuchni lokalnej, polskiej i międzynarodowej. Wśród tutejszych specjałów znajdziemy m.in. śledzia po wiślańsku, grillowane sery górskie czy pstrąga z pieca. Restauracja czynna jest od południa do godziny 23.

Mercure w Wiśle

Sieć Mercure to rodzina hoteli, która bardzo mocno nawiązuje do lokalnych tradycji. Marka Mercure jest dla franczyzobiorców sposobem na zachowanie lokalnego charakteru i jednocześnie połączenie ze światowym standardem. – Niewątpliwym, wyróżniającym nasz trzygwiazdkowy obiekt atutem jest położenie. Z jednej strony niewielka, bo zaledwie dwu kilometrowa odległość do samego centrum Wisły, z drugiej najbliższe sąsiedztwo rozbudowanej infrastruktury złożonej z licznych szlaków turystycznych, tras rowerowych i profesjonalnych tras narciarskich dających gwarancję doskonałego wypoczynku i relaksu. Mercure Wisła Patria, to także doskonałe miejsce dla klientów biznesowych. Posiadamy rozwinięte zaplecze konferencyjne umożliwiające organizację dowolnych spotkań – mówi  Magdalena Fryc, właścicielka hotelu.

Goście mogą korzystać z oferty hoteli Mercure w Cieszynie, Częstochowie, Gdańsku, Jeleniej Górze, Karpaczu, Krynicy-Zdrój, Lublinie, Mrągowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu. Na 2014 rok planowane jest otwarcie hotelu w  Sosnowcu.

mt0030c ***

Mercure, oryginalne doświadczenie gwarantowane przez silną markę

Mercure oferuje osobom podróżującym zarówno służbowo jak i rekreacyjnie atrakcyjną alternatywę w porównaniu do innych sieci hotelowych i hoteli indywidualnych. Mercure jest jedyną marką hoteli klasy średniej, która łączy siłę międzynarodowej sieci ponad 732 hotele z gwarancją standardów jakości oraz doświadczeniem różnorodności hoteli Mercure, z których każdy jest inny, zakorzeniony w lokalnej społeczności i zarządzany przez entuzjastycznych hotelarzy. Hotele Mercure położone w centrum miast, nad morzem lub w górach, witają gości w 50 krajach na całym świecie.

Bardziej szczegółowe informacje na temat hoteli sieci Mercure znajdują się na stronie www.mercure.com.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Zarządza 60 obiektami w 28 miastach w Polsce i 2 hotelami na Litwie. Oferuje ponad 11 500 pokoi. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, a także Orbis Hotels. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują  jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli
5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

Partnerem strategicznym Orbisu jest firma Accor, wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego, obecny w 92 krajach, w których dysponuje ponad 3 500 hotelami440 tys. pokoi. Szerokie portfolio marek hotelowych Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Grand Mercure, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, ibis Styles, ibis budget,  hotelF1 gwarantuje zróżnicowaną ofertę usług i produktów od luksusowych po ekonomiczne. Accor zatrudnia ponad 160 tys. pracowników na całym świecie, oferuje swoim klientom i partnerom blisko 45 lat wiedzy i doświadczenia. 

www.accorhotels.com

[informacja prasowa]