Mercure Kraków Stare Miasto ma już 2 lata!

Dostarczanie gościom wyjątkowych doświadczeń, innowacyjne rozwiązania, celebrowanie regionalnej kultury i najwyższe oceny podróżnych. Dwa lata temu hotel Mercure Kraków Stare Miasto szturmem wszedł na krakowski rynek i stał się najlepiej ocenianym hotelem sieciowym w Krakowie w rankingu Trip Advisor. Jakie elementy składają się na sukces Mercure w Krakowie?

Mercure Kraków Stare Miasto

Innowacja na poziomie europejskim

Pierwszy gość Mercure Kraków Stare Miasto przybył się 21 września 2016 roku rozpoczynając historię tego wyjątkowego miejsca z duszą, stworzonego z dbałością o ludzi, tradycję i środowisko. Od tamtej pory w hotelu gościło ponad 158 tysięcy osób, doświadczając jego niezwykłego klimatu i inspirując zespół do nieustannego rozwoju.

Nowoczesne rozwiązania widoczne są już od wejścia do hotelu. Nie znajdziemy tu tradycyjnej recepcji, a gości wita wyposażony w tablety zespół działu Welcome. Dzięki temu rozwiązaniu króluje niezakłócona interakcja z gośćmi, a zameldowanie i wymeldowanie jest możliwe w dowolnym miejscu – na wygodnych fotelach w lobby, czy przy filiżance kawy w restauracji. Wykorzystanie urządzeń mobilnych skraca do minimum czas formalności pozostawiając więcej przestrzeni na rozmowę i lepsze poznanie potrzeb gości. Mercure Kraków Stare miasto jest pierwszym hotelem AccorHotels w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym zostało wdrożone tego typu technologiczne rozwiązanie.

Założeniem projektu Mercure Kraków Stare Miasto było stworzenie wielofunkcyjnego obiektu, który spełni standardy nie tylko nowoczesnego hotelarstwa, ale także ekologicznego budownictwa. Dbałość o środowisko widoczna jest tu na każdym kroku – od segregacji surowców, po rozwiązania przeciwdziałające marnowaniu jedzenia. Doceniają to zarówno goście, jak i organizatorzy plebiscytów, którzy wyróżniają hotel za wdrażanie ekologicznych rozwiązań, niskoemisyjność, wrażliwość społeczną i efektywność ekonomiczną.

Innowacyjność ma wiele wymiarów, przejawia się również we wspieraniu załogi we wzmacnianiu ważnych w kontaktach z gośćmi kompetencji. Dlatego zespół działu Welcome został zaproszony na specjalne zajęcia z mowy ciała, dykcji i intonacji.

Region jest siłą

Zgodnie z filozofią marki, hotel Mercure Kraków Stare Miasto jest inspirowany lokalnie i stanowi dla gości okno na lokalną kulturę. Nieczęsto w hotelach można poczuć atmosferę miasta tak bardzo jak tutaj. Dzieje się to za sprawą wszechobecnych tradycyjnych krakowskich wzorów, nowoczesnego designu i elementów nawiązujących do epoki Jagiellonów. W częściach wspólnych czekają nowoczesne meble stylizowane na królewskie trony oraz podłoga przypominająca tę z Wawelu. W całym hotelu widoczny jest motyw uwielbianej przez gości krakowskiej wycinanki, znajdziemy go również w elementach stroju całego zespołu.

Odwiedzający Mercure Kraków Stare Miasto witani są przez Królową Barbarę Radziwiłłównę i Elżbietę Habsburżankę, które patrzą na gości z portretów w hotelowym lobby. Trzy razy na godzinę Królowa Barbara ożywa na ścianie, opuszcza ramy portretu, który jest obrazem multimedialnym i rozpoczyna spacer po Krakowie, a po jego zakończeniu znów przyjmuje dostojną pozę i czeka na nowych gości. Na charakterystycznym dla hoteli Mercure Brand Wallu znajdują się głowy wawelskie, które zostały stworzone w technologii druku 3D.

W miejski klimat już od rana wprowadza wspaniale celebrowane śniadanie inspirowane Kleparzem, czyli najstarszym, działającym krakowskim targiem. Nawiązują do niego zarówno potrawy podawane w kociołkach, regionalne smaki oryginalnej kiełbasy Lisieckiej, małopolskich serów czy chleba prądnickiego oraz starej wadze będącej elementem wystroju. Flagowa restauracja hoteli Mercure – Winestone także ma w swojej ofercie tradycyjne elementy, jak wyborna maczanka krakowska, która była niegdyś daniem krakowskich mieszczan.

W Mercure Kraków Stare Miasto w unikalny sposób przenika się tradycja, historia i nowoczesność – Cieszę się, że wspólnie z naszym zespołem oraz gośćmi możemy współtworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa, tak mocno inspirowane przeszłością, a jednocześnie wykorzystujące innowacyjne rozwiązania technologiczne. Przenikanie się tych dwóch światów jest unikatowe a zarazem niezwykle angażujące. Wielką radość sprawia mi, że takie są też doświadczenia naszych gości – mówi Tomasz Schweda, Dyrektor Operacyjny hotelu Mercure Kraków Stare Miasto.

W harmonii z ludźmi i miejscem

Hotel to nie tylko miejsce pracy dla jego załogi i ważny punkt na mapie Krakowa. To wyjątkowy łącznik pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Skupiony jest na pielęgnowaniu tego, co regionalne, pokazywaniu jakie dobra oferuje Małopolska i dlaczego warto ją poznać.

Aby każdy z gości mógł zabrać odrobinę Krakowa ze sobą, w lobby powstał wyjątkowy butik, w którym można zaopatrzyć się w pamiątki ozdobione motywem przewodnim hotelu, bazującym na tradycyjnym krakowskim wzorze, takie jak, apaszki, poszetki, zawieszki na bagaż, skarpetki, a nawet szelki.

Harmonia z ludźmi nie dotyczy tylko gości, ale i zespołu hotelu. Jak podkreśla Tomasz Schweda –sukces hotelu, to przede wszystkim tworzący go ludzie. Udało nam się zbudować młody zespół, pełen pasji i oddania dla hotelarstwa, przepełniony optymizmem i ambicją, dla którego uśmiech na twarzy gościa i jego satysfakcja są najważniejsze.

Praca w Mercure pozwala im na spełnianie marzeń, jak również rozwój pasji, takich jak wspólny udział w maratonach, wystawa fotografii w hotelu, czy udział w pokazie mody. Przykładem jest marcowy Mercure Fashion Night, kiedy na wybiegu w roli modelek zadebiutowały przedstawicielki zespołu recepcji oraz służby pięter.

Dwa lata hotelu Mercure Kraków Stare Miasto to czas ciężkiej pracy całego zespołu, wielka satysfakcja z osiągniętych efektów, a przede wszystkim tysiące zadowolonych gości, dla których to wyjątkowe miejsce z krakowską duszą stało się drugim domem.

[PR]