Idealne miejsce na safari, różnorodność krajobrazów i bogaty świat zwierzęcy – poznaj to wszystko podczas wycieczki do Zimbabwe

Turystyczną perłą południowej Afryki jest Zimbabwe. To kraj idealny na organizację safari, który daje szansę zobaczenia i sfotografowania zwierząt z tak zwanej Wielkiej Piątki Afryki. Oferuje różnorodność krajobrazów i bogaty świat zwierzęcy, który każdy z Was chciałby poznać z bliska. Jeśli podzielacie takie marzenia, wybierzcie się na wycieczkę do pięknego Zimbabwe.

idealne-miejsce-na-safari-roznorodnosc-krajobrazow-i-bogaty-swiat-zwierzecy-poznaj-to-wszystko-podczas-wycieczki-do-zimbabw-z-biurem-podrozy-logostour

Cudowne miejsca w Zimbabwe

Afrykański kraj Zimbabwe oferuje turystom wszechstronne wrażenia zmysłowe, o których trudno zapomnieć. Najczęściej odwiedzanym miejscem w tym państwie są okolice Wodospadu Wiktorii. Znajduje się on właściwie na granicy Zimbabwe i Zambii, i jest częścią rzeki Zambezi, która przy samej krawędzi urwiska liczy sobie 1,7 km szerokości. Maksymalny spadek wodospadów Wiktorii wynosi 107 metrów. Dla porównania to dwa razy więcej niż spadek w słynnej Niagarze.

Imię Wiktorii nadano wodospadom w Zimbabwe i Zambii dopiero w połowie XIX wieku, kiedy pierwszy Europejczyk – Szkot David Livingston zobaczył ten cud natury i nadał mu imię swojej królowej. Spływające wody wodospadu tworzą ogromną chmurę pary wodnej, widoczną z odległości 20 km. Spadkowi olbrzymich mas wody towarzyszy huk.  Wyjeżdżający na wycieczki do Zimbabwe turyści obowiązkowo odwiedzają Wodospady Wiktorii. Mogą na miejscu skorzystać z ekscytujących wycieczek fakultatywnych, m.in. z przeprawy łodzią po rzece Zambezi w okolicy wodospadu czy przelot nad tym wodospadem.

Safari w Zimbabwe

Oprócz wodospadów w Zimbabwe znajdują się też doskonałe tereny do zorganizowania safari. Przykładem niech będzie Park narodowy Hwange, w którym żyje około 110 różnych gatunków ssaków oraz ponad 400 gatunków ptaków. Wśród nich znajdziemy słonie, żyrafy, hieny, lwy, lamparty, bawoły i nosorożce. Podczas wyprawy do parku Hwange nie trudno natrafić na słonie, choć czasem trzeba wykazać się dużą cierpliwością.

Park narodowy Hwange zajmuje powierzchnię około 14 tys. km2 i mieści się pomiędzy wodospadami Wiktorii a drugim największym miastem Zimbabwe – Bulawayo. Safari organizowane jest tutaj dla turystów nie tylko samochodami. Można skorzystać z safari pieszego, wyprawy konnej, a nawet na grzbietach słoni.

Ruiny Zimbabwe

Naukowcy wciąż zastanawiają się, w jaki sposób wzniesiono egipskie piramidy? Tymczasem w Zimbabwe też znajduje się zadziwiająca kamienna budowla. To ruiny Wielkiego Zimbabwe położone w południowo-wschodniej części kraju. Kamienne ruiny o niewyjaśnionym do końca pochodzeniu, są drugą co do wielkości kamienną budowlą w Afryce. Ich ściany sięgają 15 m wysokości, a zbudowano je bez użycia cementu, wyłącznie przy precyzyjnym ustawianiu kamieni.

Wycieczki do Zimbabwe są okazją do zobaczenia cudu natury – Wodospadów Wiktorii i zachwycenia się ich ogromem. W parkach narodowych w tym kraju można też wziąć udział w zorganizowanym safari.