Znajdź swoją plażę nad Bałtykiem

plażaWakacje nad polskim morzem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Może aura bywa czasem kapryśna, ale nasze plaże zachwycają przede wszystkim naturalnym pięknem. Osoby wybierające wypoczynek nad polskim morzem, na pewno znajdą swój wymarzony zakątek. Wszak jedni wolą aktywne spędzanie czasu z wieloma atrakcjami; inni wolą zaciszne zakamarki i słuchanie szumu fal. Każdy znajdzie coś dla siebie!

ranking plaż

Zwykle słychać narzekania, że Bałtyk jest zimny i drogi, ale kiedy tylko zaczną się wakacje, Polacy tłumnie zmierzają na polskie wybrzeże. Ma ono różne oblicza. Inne miejscowości wybiorą rodziny z dziećmi; diametralnie inne – osoby szukające wrażeń i pragnące aktywnie spędzić wakacje. Są też rejony preferowane przez miłośników nocnego życia oraz naturystów. Różne są też nadbałtyckie plaże. Piaszczyste lub kamieniste, szerokie albo wąskie, tłoczne i gwarne lub ciche i dzikie. Są też plaże szczycące się mianem najczystszych w Europie i takie, na które lepiej nie zaglądać…

plażaSzacuje się, że każdego roku ok. 6-7 mln Polaków wybiera odpoczynek nad Bałtykiem. W bieżącym roku ta liczba może być nawet większa, ze względu na ograniczenia w basenie Morza Śródziemnego. Pomocą w poszukiwaniu miejsca na wypoczynek nad polskim morzem służy portal rankingplaz.pl. Nie jest to „zwykły” portal informacyjny, ale serwis tworzony przez użytkowników. W ubiegłym roku użytkownicy dodali aż 246 tysięcy ocen, 8,6 tys. komentarzy oraz 204 zdjęcia. Ranking przedstawia w pigułce najważniejsze cechy 71 polskich plaż, takich jak m.in.: długość, szerokość, podłoże, odległość od centrum miejscowości, obecność molo lub promenady. Ocenie podlega 11 kryteriów, wśród których są m.in. czystość plaży, dostępność i czystość toalet, ilość miejsca do dyspozycji, atrakcje dla dzieci, oferta gastronomiczna, możliwość wprowadzania zwierząt, możliwość wypożyczenia sprzętu oraz dostępność wi-fi. Ranking aktualizowany jest na bieżąco więc zawsze wiadomo, na której plaży warto rozłożyć swój kocyk!
ranking plaż

Partnerem rankingu jest marka Stoperan. Patronami akcji są: portal Interia.pl, Travelist.pl – klub travelowy prezentujący najlepsze oferty wczasowe w Polsce i za granicą ze zniżką nawet 70%, Noclegowo.pl – ogólnopolska wyszukiwarka miejsc noclegowych, NadMorze.pl – serwis oferujący setki miejsc wypoczynkowych nad polskim morzem oraz bałtycki portal informacyjny Baltic.info.pl. Aktualnie w rankingu najbardziej beztroskich plaż w Polsce prowadzi Świnoujście, za którym plasują się Chałupy i Trzęsacz. Więcej informacji zawiera prezentowana obok infografika. W zamian za dodanie opinii, za pomocą kreatora na stronie rankingplaz.pl możesz zmienić swoje zdjęcia w prawdziwe pocztówki, które serwis za darmo wyśle do Twoich bliskich.

Kilkaset kilometrów polskiego wybrzeża gwarantuje, że każdy znajdzie swoje miejsce do wypoczynku. Jeśli wybieracie się nad morze i szukacie wymarzonej plaży, skorzystajcie z podpowiedzi serwisu rankingplaz.pl.

ranking plaż