Zabierz rodzinę na egzotyczne ferie z Emirates

Fascynujące podróże z Polski do dalekich zakątków świata są teraz bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej dzięki trwającej promocji linii Emirates. Polacy coraz chętniej poszerzają horyzonty i podróżują do odległych miejsc. Rodziny z małymi dziećmi także mogą cieszyć się odkrywaniem świata, zwłaszcza, jeśli dobrze wybiorą miejsce spędzenia urlopu i środek transportu.

Nadchodzące ferie zimowe są doskonałą okazją do przekonania się, że rodzinny wypoczynek „w komplecie” smakuje najlepiej. W tym celu warto wybrać się do Dubaju, na Phuket czy do Kapsztadu – miast zdecydowanie przyjaznym rodzicom z dziećmi.

Dubaj oferuje rodzinom imponującą ilość atrakcji. Ze względu na to, że piękna pogoda panuje tam cały rok, dobrym pomysłem na spędzenie dnia z dziećmi jest odwiedzenie Aquaventure lub Wild Wadi Water Park – jednych z najbardziej popularnych w tym mieście parków wodnych, gdzie poczuć można prawdziwy przypływ adrenaliny. Na terenie jednej ze słynnych Wysp Palmowych w Dubaju, The Palm Jumeirah, znajduje się Dolphin Bay – miejsce, gdzie odbywają się pokazy delfinów, które na pewno na długo zostaną w pamięci. Niezapomnianym przeżyciem zarówno dla młodszych, jak i starszych członków rodziny będzie z pewnością obejrzenie pokazu fontann, zlokalizowanych w sąsiedztwie największego centrum handlowego na świecie. Podczas przedstawienia strumień wody sięga 150 metrów (co odpowiada wysokości 50 piętrowego budynku), a całość uzupełnia akompaniament muzyki i światła, dzięki któremu widowisko można dostrzec z odległości ponad 30 kilometrów, a nawet z kosmosu!

Niezapomnianą zabawę zapewni także wizyta w słynnym Ski Dubai, największym na świecie zadaszonym zimowym resorcie z pięcioma stokami o różnym poziomie trudności. Dla odmiany można wybrać się także na rodzinne safari na terenie otaczającej Dubaj pustyni, a na koniec dnia zjeść kolację na statku przepływającym przez urokliwą, dubajską zatoczkę.

W ramach trwającej do 10 stycznia promocji Emirates, bilet w dwie strony do Dubaju można kupić już od 1851 zł.

Innym miejscem, gdzie spędzić można niezapomniane ferie z całą rodziną jest wyspa Phuket – największa wyspa Tajlandii. Podróż samochodem pomiędzy lotniskiem a centrum prowincji Phuket, zajmuje zaledwie 45 minut. Na wyspie odpocząć można na jednym z najpiękniejszych wybrzeży świata czy też udać się do parku rozrywki Phuket FantaSea, który oferuje m.in. zabawy tematyczne, barwne przedstawienia z udziałem słoni, muzykę na żywo oraz sporty przygodowe. Inną atrakcją wyspy jest pole golfowe Dino Park, gdzie podziwiać można autentycznych rozmiarów dinozaury, wybuchający wulkan czy odwiedzić restaurację w stylu Flintstonów.

Bilety na wyspę w obie strony w klasie ekonomicznej są obecnie dostępne na stronie Emirates już od 2480 zł.

Kapsztad to kolejny kierunek w siatce połączeń Emirates, który jest popularny wśród rodzin podróżujących z dziećmi. Nad metropolią dumnie unosi się ikoniczna Góra Stołowa, na której szczyt można z łatwością dotrzeć w 10 minut, korzystając z kolejki linowej. Warto także popłynąć łodzią na Seal Island, gdzie podziwiać można kolonie fok. Ponadto miasto oferuje piękne, sprzyjające relaksowi plaże, a otaczający je Ocean Atlantycki stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Samoloty Emirates lądują na Międzynarodowym Lotnisku w Kapsztadzie, które dzieli tylko 20 km od centrum miasta. Bilety do Kapsztadu można zarezerwować na www.emirates.com/pl już od 2208 zł.

Dla wielu rodziców ważne jest jednak nie tylko to, aby zagospodarować swoim dzieciom czas podczas pobytu na urlopie, ale także w trakcie podróży. Linie Emirates oferują swoim najmłodszym pasażerom setki dedykowanych filmów, bajek, gier i programów muzycznych w ramach nagradzanego na całym świecie systemu indywidualnej rozrywki ice. Inną atrakcją, którą przewoźnik przygotował specjalnie z myślą o dzieciach, jest kolorowa rodzina sympatycznych potworów-przytulanek – towarzyszy podróży, rozwijających dziecięcą wyobraźnię.

Ponadto Emirates oferują specjalne posiłki dla dzieci, które można zamówić najpóźniej 24 godziny przed odlotem na stronie przewoźnika. Oprócz tego rodziny podróżujące z Emirates mogą liczyć na wiele dodatkowych udogodnień, m.in. priorytetową odprawę, specjalne ceny biletów dla dzieci w wieku od 2 do 11 lat czy 10 kg bezpłatnego bagażu przysługującego niemowlakom. Rodziny przylatujące lub odlatujące z Terminalu 3 na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju mają także dostęp do wózków spacerowych.