Wrocław – idealne miasto na weekend z rodziną

WrocławWięzi międzyludzkie, a zwłaszcza rodzinne, powinny być stale pielęgnowane. W dni powszednie każdy domownik jest zabiegany. Rodzice pracują lub zajmują się domem, dzieci zaś uczęszczają do szkoły lub na zajęcia pozalekcyjne. Często brakuje czasu, by móc spokojnie porozmawiać. W takich sytuacjach warto udać się we wspólną podróż, gdyż wyjazd jest znakomitą okazją do lepszego poznania się. Jednym z miejsc, które warto zwiedzić wspólnie z rodziną jest Wrocław.

Plac zabaw na Wyspie Słodowej

Wrocław posiada wiele zabytków, tras turystycznych, a także miejsc przeznaczonych dla dzieci. Jednym z nich jest plac zabaw na Wyspie Słodowej. Na małej wysepce znajdującej się na Odrze mieści się ogromny plac zabawa dostosowany dla dzieci w różnym wieku. Każdy osesek i nastolatek znajdzie coś dla siebie. Na terenie obiektu organizowane są różnego rodzaju festyny i animacje. Za placem mieści się plaża, po której pływają łabędzie, a tuż za mostem stoi piekarnia oferującą najlepszy chleb oraz znakomita lodziarnia. Gdy dziecko zmęczy się zabawą, może udać się z rodzicami na małą przekąskę.

Wrocław

Wrocławskie Zoo

Innym wspaniałym obiektem turystycznym, i to nie tylko dla dzieci, jest wrocławskie Zoo. Obiekt zamieszkały przez różne zwierzęta z najdalszych zakątków świata. Można w nim zobaczyć lwy, tygrysy, żyrafy, węże, jaszczurki, papugi, pingwiny oraz wiele innych stworzeń. Zwiedzać można samodzielnie lub z wycieczką. Obecność przewodnika bywa pomocna, gdyż dzieci będą miały okazję przyswoić ogromną dawkę wiedzy. Zmęczone rodziny mogą odpocząć w jednej z wielu restauracji lub kawiarni. Na terenie obiektu istnieje również plac zabaw i punkt widokowy.

Hydropolis

Podróże to nie tylko zabawa, ale również edukacja. Idealnym miejscem łączącym rozrywkę z nauką jest Hydropolis, multimedialne centrum nauki o wodzie i ekologii. Podczas zwiedzania dzieci mają okazję wziąć udział w pomysłowych prezentacjach, obejrzeć i dotknąć morskie obiekty oraz poznać życie wodnego świata. Nowoczesna architektura oraz bliskość człowieka z naturą sprawia, że każde dziecko doceni to niezwykłe miejsce.

Wrocławski Teatr Lalek

Hydropolis jest obiektem kierowanym głównie do starszych dzieci. Młodsze oseski ucieszy natomiast wizyta we Wrocławskim Teatrze Lalek. Aktorzy teatru dysponują ogromnym wyborem lalek i form lalkarskich, dzięki którym występy są wciągające i różnorodne. Ponadto artyści angażują do spektakli dzieci z widowni. Mali widzowie mają okazję wybrać spódniczkę dla Kopciuszka lub zdecydować jaką wybierze książkę. Teatr lalek korzystnie wpływał na rozwój dziecięcej wyobraźni.

Rodzina powinna spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Wspólne wycieczki są idealnym sposobem na wzmocnienie więzi i umocnienie relacji. Jednym z miejsc, do których zawsze warto się wybrać jest Wrocław. Piękne miasto z niesamowitymi atrakcjami turystycznymi również dla najmłodszych. Odwiedzając to piękne miasto warto zatrzymać się w wyjątkowym Hotelu Sleep, który zapewnia komfortowy wypoczynek.