Ponad 50 nowych tras z polskich lotnisk

mt0250Jak wynika z badania wyszukiwarki KAYAK.pl, w sezonie letnim siatka regularnych połączeń z polskich lotnisk wzbogaciła się o ponad 50 nowych tras. Podróżni ze wszystkich regionów kraju mogą jeszcze łatwiej dotrzeć na południe Europy.

Według zestawienia KAYAK.pl rekordową liczbę nowych połączeń w sezonie letnim zaoferuje warszawskie Lotnisko Chopina, które zaproponuje aż 23 nowe trasy. Wśród nowości znalazło się kilka mniej oczywistych kierunków na wakacyjną podróż, takich jak Reykjavik oferowany przez Wizz Air, czy Bejrut, stolica i największe miasto Libanu, do którego podróżni dotrą bezpośrednio dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT. Narodowy przewoźnik zaoferuje również bezpośrednie połączenie do Koszyc na Słowacji oraz do litewskiej Połągi, które ułatwią odrywanie bogactw wschodniej Europy.

mt0250

Także regionalne porty lotnicze dobrze przygotowały się do letniego szczytu. Oferują szeroką gamę atrakcyjnych połączeń dla wszystkich podróżnych, którzy pragną podładować baterie. Szukając lotów do wyboru będą mieli nie tylko nowe trasy dodane do regularnego rozkładu, ale także bogatą ofertę połączeń sezonowych i czarterowych.

Południe Europy przoduje w siatce nowych połączeń z Polski

Nie jest zaskoczeniem, że wśród nowych połączeń, najwięcej kierunków znajduje się na słonecznym południu Europy. Jak widać, nic nie jest w stanie zastąpić odrobiny relaksu na plaży. Jak wynika z zestawienia, najchętniej wybierane są plaże w Grecji – w te wakacje powstało aż 9 nowych tras do greckich miast obsługiwanych przez różne linie lotnicze. Z Warszawy połączenia dodały Ellinair, Wizz Air i Ryanair.  Pierwsza linia poleci do Heraklionu i Saloników. Wizz Air zaoferuje loty na Korfu, dokąd także będzie można dotrzeć z Modlina, dzięki nowej trasie Ryanaira. Nowe loty do Aten z Krakowa obsłuży Aegean Airlines. Także mieszkańcy Katowic będą mieli większy wybór połączeń do Grecji. Z Pyrzowic będą mogli polecieć na Korfu, Kretę oraz do Saloników zarówno tanimi liniami, Ryanairem, jak i regularnymi – greckimi liniami Ellinair. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazły się Włochy z ośmioma nowymi połączeniami, m.in.: do Alghero, Bari, Katanii i Rzymu. Tuż za nimi w rankingu znalazła się Hiszpania z siedmioma nowymi trasami, wśród nich do Alicante, Malagi czy na Teneryfę.

TOP 5 NOWYCH KIERUNKÓW
 Ranking Kraj Liczba nowych połączeń
1 Grecja 9
2 Włochy 8
3 Hiszpania 7
4 Wlk. Brytania 6
5 Francja 4

Tanie linie lotnicze na fali

Najwięcej nowych połączeń otworzyły tanie linie lotnicze Wizz Air i Ryanair, które odpowiadają za blisko połowę nowych kierunków. Według badania, kolejne w rankingu są Polskie Linie Lotnicze LOT, które zaoferują aż 7 nowych tras.

LICZBA NOWYCH POŁĄCZEŃ WEDŁUG LINII LOTNICZYCH
Ranking Przewoźnik Liczba nowych połączeń
1 Wizz Air 15
2 Ryanair 12
3 LOT 7
4 Ellinair 4
5 Adria 3

Vera Pershina, Dyrektor Regionalny na Polskę i Rosję komentuje: „Wszystkim podróżnym, którzy wciąż szukają inspiracji na wakacyjną podróż KAYAK.pl oferuje wiele przydatnych narzędzi, które pomogą im zaplanować wyjazd. Jednym z nich jest funkcja Explore, która podpowie podróżnym, dokąd mogą wyjechać, nie przekraczając określonego budżetu.”

[PR]