Tanie podróżowanie: Gdzie znajdziesz najpopularniejsze na świecie hostele?

logo-hotelscombCoraz więcej podróżujących, bez względu na wiek, docenia zalety zatrzymywania się na noc w miejscach, które oferują noclegi w przystępnych cenach. Hostele, bo o nich tu mowa, kuszą jeszcze jedną rzeczą – zazwyczaj bardzo dobrą lokalizacją, która daje łatwy dostęp do najważniejszych miejsc na mapie danego miasta. Ten argument, wraz z perspektywą obniżenia kosztów całej podróży, sprawia, że turyści świadomie coraz chętniej decydują się na nocleg w hostelu.

Zdaniem Alycii Simons, Global PR and Content Manager w serwisie HotelsCombined, hostele na dobre zerwały z dawnym wizerunkiem miejsc, w których zatrzymują się tylko amatorzy turystyki objazdowej, dla których głównym kryterium jest najniższa cena. Teraz hostele odpowiadają na potrzeby znacznie szerszej grupy podróżujących: „Nocleg w hostelu to idealne rozwiązanie zarówno dla rodzin, którym zależy na niedrogim zakwaterowaniu, jak i dla osób podróżujących w pojedynkę, które szukają osób o podobnych zainteresowaniach. Owszem, w hostelach próżno szukać luksusów, ale jest w nich to, bez czego żadna podróż nie może się obyć – czyste i bezpieczne miejsce na noc, łazienka i dostęp do wspólnej kuchni z niezbędnym wyposażeniem” – mówi Simons.

Serwis HotelsCombined.com wybrał spośród ponad 800 000 znajdujących się w jego bazie obiektów noclegowych 10 hosteli, które w ciągu ostatnich 18 miesięcy cieszyły się największą popularnością wśród gości z całego świata. Ranking wygląda następująco:
1. Generator Hostel London (Wielka Brytania)
2. Meininger Hotel London Hyde Park (Wielka Brytania)
3. Generator Hostel Dublin (Irlandia)
4. Anker Hostel, Oslo (Norwegia)
5. Nihao Taipei (Tajwan)
6. 40 Berkeley, Boston (Stany Zjednoczone)
7. Centre Esplai Hostel (Hiszpania)
8. Euro hostel, Helsinki (Finlandia)
9. Euro Hostel, Glasgow (Irlandia)
10. Camping Village Roma (Włochy)

Choć nie wszyscy równie chętnie korzystają z hosteli, to na mapie świata można wytypować 10 krajów, których mieszkańcy zdecydowanie przodują w dziedzinie rezerwowania noclegów właśnie w tych miejscach. W oparciu o dane o rezerwacjach serwis HotelsCombined.pl opracował następujący ranking krajów, w których hostele cieszą się największą popularnością:
1. Wielka Brytania
2. Australia
3. Rosja
4. Niemcy
5. Tajwan
6. Hiszpania
7. Francja
8. Korea Południowa
9. Włochy
10. Stany Zjednoczone

Zdaniem Marii Holfbert, menedżer hotelu Meininger Hotel mieszczącego się w londyńskim Hyde Parku, taka popularność hosteli wynika z tego, że kierują swoją ofertę do każdego: uczniów i studentów, rodzin, grup przyjaciół, par chcących spędzić razem kilka romantycznych dni, a także wytrawnych podróżników – bez względu na to, skąd pochodzą i dokąd jadą. „Decydujący wpływ na wybór tego typu zakwaterowania ma nie tylko wiek, ale też świadomość, że w hostelu można spotkać ludzi podobnych do siebie. Choć najliczniejszą grupę naszych gości stanowią młodzi ludzie, to od pewnego czasu pojawia się coraz więcej podróżnych w bardziej zaawansowanym wieku. Nasz dotychczasowy rekord to podróżujący po świecie turysta z Kanady, który podczas pobytu w jednym z naszych pokoi wieloosobowych świętował swoje 70. urodziny! Hostel to idealne miejsce dla każdego, kto lubi luźną atmosferę i poznawanie nowych ludzi” – mówi Holfbert.

O HotelsCombined:
HotelsCombined.pl to wiodąca na świecie porównywarka cen hoteli, która pozwala w jednym wyszukiwaniu znaleźć najlepsze oferty hotelowe ze wszystkich największych serwisów dla podróżnych. Każdego roku z usług HotelsCombined korzysta ponad 300 milionów użytkowników z całego świata, a w bazie serwisu dostępne są najlepsze oferty cenowe ponad 800 000 hoteli w 120 000 miejsc w każdym miejscu globu. Serwis HotelsCombined jest dostępny w ponad 40 językach i obsługuje 120 walut. Został założony w 2005 roku w Australii i zatrudnia ponad 200 osób, pracujących na miejscu, w jego centrali w Sydney, lub zdalnie, w różnych miejscach na całym świecie.

[informacja prasowa]