Przez Paryż do Australii

samoloty Air France i QuantasAir France i australijskie linie Quantas wznawiają umowę o wspólnym oferowaniu lotów (tzw. code-share), aby umożliwić swoim pasażerom więcej opcji podróży między Francją a Australią*. Już tego lata, z biletem Air France w ręku polecimy przez Paryż i Singapur lub Hongkong do 4 głównych australijskich miast: Sydney, Brisbane, Melbourne i Perth.

samoloty Air France i Quantas

Od 20 lipca b.r., dzięki partnerstwu z Quantas klienci Air France będą mogli korzystać z lotów na kolejnych trasach, tym razem do Australii, z przesiadką w Hongkongu i Singapurze. Po przylocie z Paryża do Hongkongu (lotami Air France) pasażerowie będą mogli przesiąść się na loty Quantas do Sydney, Melbourne i Brisbane, natomiast z Singapuru są dostępne loty Quantas do Sydney, Melbourne, Brisbane i Perth. Powyższe rejsy będą oznakowane wspólnymi kodami QF (Quantas) i AF (Air France), a pasażerowie Air France będą mogli kupić podróż do Australii na jednym bilecie, rezerwując go na airfrance.pl.

Dzięki wspomnianej umowie między przewoźnikami, pasażerowie Air France będą też mieli dostęp do pięciu innych miast na terenie Australii,  z przesiadką w Sydney, skąd polecimy do: Canberry, Hobart, Adelaidy, Cairns i Darwin.

W ramach wzajemności Quantas będzie współdzielił loty wykonywane przez Air France pomiędzy Singapurem i Hongkongiem a Paryżem (lotnisko Charlesa de Gaullea), które będą teraz oznakowane dodatkowo kodem QF. Te loty pozwolą pasażerom z Australii kontynuować dalej podróży z Sydney, Brisbane, Melbourne i Perth, przez Singapur i Hongkong – dalej do Paryża.

Australia

W sumie w wyniku podpisanej umowy code-share, ponad 200 lotów tygodniowo będzie współdzielonych przez Air France i Quantas.**

Dzięki współpracy pomiędzy liniami, klienci mogą kupić bilety na loty do wspomnianych miast w Australii rezerwując je w Air France, a cała podróż odbywa się na jednym bilecie, co gwarantuje opiekę Air France nad pasażerami na każdym etapie podróży i zapewnia kontynuację lotu, nawet w przypadku utraty dalszego połączenia, jeśli wcześniejszy samolot się opóźni. Kolejną korzyścią dla pasażerów jest automatyczny transfer bagażu do finalnego celu podróży, bez konieczności odbioru i ponownego nadawania bagażu podczas zmiany samolotów w Hongkongu lub Singapurze. Co więcej uprawnieni pasażerowie Air France i Quantas będą mogli korzystać z saloników biznesowych obu linii na lotniskach w Hongkongu, Singapurze, Australii i w Paryżu.***

„Dziś mamy przyjemność wznowić partnerstwo z liniami Quantas. Dzięki tej umowie Grupa Air France-KLM będzie mogła zaoferować szeroki wachlarz opcji przy podróży między Europą a Australią. Z możliwości, które daje partnerstwo skorzystają też nasi pasażerowie biznesowi, dzięki połączeniom przez Hongkong i Singapur – dwa potężne ośrodki handlowe i popularne porty przesiadkowe w Azji. Podpisana umowa potwierdza aspirację Grupy Air France-KLM do dalszego rozszerzania swojej siatki połączeń w regionie Azji i Pacyfiku.” – powiedział Patrick Alexandre, wiceprezes Air France KLM  ds. Handlowych, Sprzedaży i Aliansów Partnerskich.

 „To wspaniała wiadomość dla naszych klientów, którzy chcą podróżować po Europie przez Azję, ponieważ właśnie otrzymują kolejną możliwość dotarcia do Paryża, jak też więcej okazji do zdobywania punktów w programie lojalnościowym. Poprzez wznowienie partnerstwa dotyczącego lotów współdzielonych code-share z Air France realizujemy naszą strategię, aby zapewnić klientom Quantas dostęp do bogatszej siatki lotów i bezproblemowych, jednolitych podróży, dokądkolwiek się udają.” – powiedziała Alison Webster, Prezes Quantas International.

Australia

 ***

* Podlega zatwierdzeniu przez rząd i organy regulacyjne

** Z zastrzeżeniem zmian sezonowych

*** Klienci Klasy Biznes, członkowie programu lojalnościowego Quantas: Platinum One, Platinum i Gold Traveling oraz członkowie programu lojalnościowego Flying Blue należącego do  Air France-KLM z kartami: Club 2000, Platinum i Gold

[PR]