Jak zaplanować wycieczkę na Seszele?

SeszelePołożone po środku Oceanu Indyjskiego niewielkie granitowe wyspy, przyciągają swą niezwykłością wielu podróżników – zarówno początkujących jak i tych, którzy niejedno piękne miejsce w swoim życiu już widzieli. Seszele ze względu na ukształtowanie terenu, łagodny klimat, niezatłoczone plaże i dostępność wielu kameralnych hoteli, stanowią również wymarzoną destynację na wypoczynek we dwoje i w gronie rodzinnym!

Seszele

Na podróż poślubną

Poszukując idealnego miejsca na tę jedyną podróż we dwoje, z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu nieco bardziej intymnej atmosfery, warto pokusić się o to, aby właśnie do tego miejsca odbyła się nasza wycieczka. Seszele bowiem uznane są za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie, a  w wielu rankingach wyspy otrzymują najwyższe oceny w kategorii najpiękniejszych plaż, idyllicznych zakątków, malowniczych krajobrazów. Seszele to zdecydowanie raj jeśli chodzi o wybór odpowiedniego do okazji stylowego, kameralnego obiektu, położonego w pobliżu plaży i nierzadko na terenie pięknego ogrodu z bujną roślinnością i palmami kokosowymi. Przy okazji podróży poślubnej wiele hoteli oferuje dodatkowe zniżki i benefity dla nowożeńców. Warto dopytać o tę opcję, dokonując rezerwacji. Kosze owoców, kwiaty, szampan, możliwość otrzymania pokoju z pięknym widokiem to tylko niektóre z możliwych gratyfikacji.

Na wakacje z dziećmi

Zarówno idealnie piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do oceanu jak i ukryta pod taflą szmaragdowej wody fauna oceaniczna, sprawiają, że dzieci idealnie odnajdują się na rajskich Seszelach. Dzięki łagodnemu klimatowi jest to kierunek polecany rodzinom udającym się na wakacje właśnie z najmłodszymi podróżnikami. Najlepszy czas na podróż przypada w okresie od maja do października. Temperatury wówczas są optymalne a opady deszczu ustają – to idealny czas, aby mogła odbyć się wycieczka. Seszele dla aktywnych rodzin, oferują możliwość podglądania ogromnych  żółwi czy obserwację rekina wielorybiego, który przypływa w okolice Mahe w okresie pomiędzy sierpniem a październikiem. To głównie malownicza przyroda sprawia, że Seszele są destynacją atrakcyjną dla uciekających od zgiełku rodzin, ale również komfortowy przelot. Cała podróż wynieść może niewiele ponad dziesięć godzin, jeśli zdecydujemy się na wylot z Warszawy z jedną szybką przesiadką w Dubaju.

Dla poszukujących luksusu

Klasyczne wyobrażenie o bajkowym klimacie tego miejsca, ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Obiekty hotelowe, skąpane w zieleni, oferujące zakwaterowanie z prywatnymi basenami, w odosobnionych willach, konkurują o miano najbardziej luksusowego miejsca na ziemi – depcząc po piętach Polinezji Francuskiej czy Malediwom. W tym przypadku luksus ma swoje odzwierciedlenie w jakości świadczonych usług na terenie obiektów hotelowych, w doskonałych centrach odnowy biologicznej z wykwalifikowanym personelem, wyżywieniu, prostocie i elegancji. Spacery przy zachodzie słońca, romantyczne kolacje na plaży, świeże owoce, od których uginają się stoły w hotelowych restauracjach to tylko niektóre z czynników bez których nie mogłaby się obejść wycieczka. Seszele to kierunek dopieszczający najbardziej wyrafinowane gusta osób podróżujących.