Oblężenie Hiszpanii oraz Włoch

Ulubione wakacyjne kierunki pasażerów Portu Lotniczego Wrocław to Malaga i Alicante, a zaraz potem Rzym. To właśnie do Hiszpanii i Włoch wybieramy się najczęściej, korzystając z tanich połączeń wrocławskiego lotniska.

Coraz chętniej samodzielnie planujemy wakacje, korzystając przy tym z bogatej oferty niskokosztowych lotów do Europy południowej. W tym roku wakacje najchętniej spędzamy na gorącym południu Europy. – Tego lata we Wrocławiu można wybierać z aż 9 atrakcyjnych połączeń. Nie dziwi zatem, że średnie wypełnienie samolotów na rejsach Ryanaira do Włoch, Hiszpanii czy Grecji utrzymuje się na poziomie ok. 95% – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Przebojem lata okazała się hiszpańska Malaga. Położone nad Morzem Śródziemnym miasto wydało na świat Pabla Picassa oraz Antonio Banderasa i należy sądzić, że ma równie gorący temperament jak obaj artyści. Malaga przyciąga miejscową kuchnią z owocami morza i winem, a także pięknymi zabytkami z areną corridy na czele. Niewiele mniej osób odwiedziło Alicante, położone również nad Morzem Śródziemnym. To popularne miejsce wypoczynku z zadbaną plażą i piękną panoramą, rozpościerającą się ze wzgórza było drugim najchętniej wybieranym kierunkiem niskokosztowym w te wakacje.

Powiedzenie „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” potwierdzili w tym sezonie pasażerowie wrocławskiego lotniska. Słoneczną stolicę Italii lubimy odwiedzać od zawsze. Miasto jest atrakcyjne samo w sobie, wystarczy wspomnieć o Koloseum czy Panteonie. Jest również dobrym punktem startowym do eksploracji dalszych obszarów Włoch.