Loty czarterowe przebojem wrocławskiego lotniska

logo-AirportTego lata siatka lotów czarterowych w ofercie Portu Lotniczego Wrocław powiększyła się do 25 połączeń, a wszystkie samoloty wypełniły się niemal do ostatniego miejsca. Popularność czarterów zwiększa prawdopodobieństwo rozbudowania przez biura podróży zimowej siatki połączeń.

Grecja, Hiszpania, Turcja, Tunezja i Bułgaria to od lat popularne miejsca na mapie połączeń czarterowych z Wrocławia. W tym sezonie biura podróży uruchomiły z Wrocławia aż pięć nowych połączeń: Itaka loty na Teneryfę, Sycylię, do Dubrownika i Marsa Alam, a Citron Travel na Cypr Północny.

– Okazało się, że podróżni, którzy do tej pory wakacje chętnie spędzali w Tunezji czy Turcji, teraz odwiedzają odległą Teneryfę, Palermo czy Cypr Północny. Nowe połączenia były wręcz oblegane przez pasażerów, samoloty odlatywały wypełnione w 95-98 procentach – mówi Michał Kozak, manager rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Tylko w lipcu na loty czarterami zdecydowało się 27,3 tys. podróżnych. To o 11,3% więcej niż w lipcu roku 2012. Ten wynik jest zasługą systematycznego rozbudowywania przez wrocławskie lotnisko siatki czarterowych połączeń.

– To dobra prognoza na kolejne miesiące. Już dziś z Wrocławia, także poza sezonem wakacyjnym, latamy m.in. na Lanzarote i Fuerteventurę. Niewykluczone, że tej zimy ta oferta zostanie dodatkowo rozbudowana – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.