Noclegi na Śląsku: hotele, hostele, pensjonaty… co wybrać?

Śląsk to nie tylko kopalnie i fabryki. Znajduje się tu wiele ciekawych zabytków, parków i innych atrakcji, które co roku przyciągają rzeszę turystów. To województwo to również przepiękne pasma górskie i jeziora. Nic więc dziwnego, że znajduje się tu wiele hoteli i pensjonatów. A na które z nich w szczególności warto zwrócić uwagę? Czy lepiej wybrać hotel, czy hostel na Śląsku?

hotel-na-slasku

Noclegi na Śląsku – gdzie szukać?

Baza noclegowa na Śląsku jest naprawdę duża, dlatego łatwo jest tu znaleźć hotel, dopasowany do swoich preferencji. A na co w szczególności warto zwrócić uwagę i jak wybrać nocleg w tym regionie? Wszystko zależy od tego, w jakim celu wybieramy się na Śląsk. Jeśli podróżujemy w celach turystycznych, możemy pomyśleć o noclegu w prywatnej kwaterze, który zazwyczaj jest dużo tańszy niż ten w hotelowym pokoju. Alternatywą są również hostele, znajdujące się zazwyczaj na obrzeżach miast.

Natomiast osoby podróżujące w celach biznesowych, powinny pomyśleć o jakimś komfortowym hotelu i wynająć pokój, w którym będą mogły spokojnie popracować. Noclegi na Śląsku oferuje Seven Hotel w Bytomiu, który posiada także bogato rozwinięte zaplecze konferencyjno-bankietowe. To nie tylko dobre miejsce na nocleg podczas biznesowej podróży, ale również na organizację szkoleń czy firmowych jubileuszy.

Jak wybrać hotel na Śląsku?

Hotele na Śląsku możemy znaleźć nie tylko w centrach dużych miast, ale również na peryferiach i w miastach turystycznych, takich jak Wisła, Ustroń czy Szczyrk. Noc w hotelowym pokoju może kosztować od 70 do nawet 400 złotych za osobę. Te najdroższe znajdują się zazwyczaj w centrum miasta.

Warto jednak pamiętać, że miasta takie jak Katowice, Będzin, Bytom, Gliwice, Mysłowice, Tychy, Zabrze i wiele innych, wchodzą w skład Górnośląsko-Zagłebiowskiej Metropolii i są ze sobą świetnie skomunikowane. Dlatego wybierając się do Katowic, nie trzeba szukać noclegu w tym mieście. Spokojnie możemy zdecydować się na hotel w Bytomiu czy Chorzowie, który będzie dużo tańszy, a dotrzemy z niego do centrum Katowic zaledwie w parę minut.

Hostele na Śląsku

W tym województwie można znaleźć również wiele hosteli, które często znajdują się w pobliżu dróg ekspresowych. Wybierając taką formę noclegu, warto zwrócić uwagę na ilość osób, z którymi będziemy dzielić pokój oraz możliwość wykupienia śniadania za niewielką opłatą. A kto powinien pomyśleć o takiej formie noclegu? Hostele na Śląsku to dobra alternatywa dla osób, które wybrały się na krótki city break i nie spędzą w pokoju zbyt wiele czasu.

Pensjonaty, kwatery Śląsk

Najtańszy nocleg na Śląsku zazwyczaj znajdziemy w prywatnych pensjonatach. Najwięcej kwater znajduje się w turystycznych miejscowościach, takich jak Wisła, Ustroń, Szczyrk, Cieszyn czy Istebna. Jednak nocleg warto zarezerwować tam z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ w sezonie może brakować tam miejsc. A gdzie szukać pensjonatów na Śląsku? W sieci nie brakuje serwisów z noclegami, najczęściej wybierane strony to Booking, Agoda, Nocowanie czy Airbnb.