Jedna decyzja, która pozytywnie wpłynie na Twoje życie

Młodzi ludzie często nie wiedzą, z jaką dziedziną życia chcieliby związać swoją przyszłość. W końcu każdy musi w życiu coś robić i zarabiać pieniądze przynajmniej na swoje utrzymanie. Niektórzy widzą różne możliwości, ale nie potrafią zdecydować się na jedno konkretne rozwiązanie. Inni z kolei nie mają żadnego pomysłu na swoje dalsze życie.

aupair

Takie podejście jest zastanawiające, bo przecież świat stoi otworem przed każdym człowiekiem, ale to młodzi ludzie mają najwięcej możliwości. Jeśli lubisz dzieci i sprawia Ci przyjemność spędzanie z nimi czasu, przeczytaj ten tekst, bo on może zmienić Twoje życie.

Warto zainteresować się chociażby programem Au-pair. Skierowano go do osób, które myślą o wybraniu zawodu związanego z edukacją lub opieką nad dziećmi. Ci, którzy kochają dzieci i młodzież, czerpią dużą satysfakcję z pomagania im w zdobywaniu wiedzy, w osiąganiu kolejnych życiowych sukcesów.

Czy wiesz, na czym polega program Au-pair?

Au-pair to program, w ramach którego wyjeżdża się na rok do Stanów Zjednoczonych, by zamieszkać z amerykańską rodziną i pomóc w opiece nad dziećmi. Au-pair w dosłownym tłumaczeniu to „na równych prawach”, oznacza więc, że stajesz się niemal członkiem tej rodziny na okres pobytu u nich.

Spędzasz czas z dziećmi, odwozisz je do przedszkola lub szkoły, a potem  odbierasz. Przygotowujesz im także drobne posiłki i razem ze wszystkimi zasiadasz do stołu. To wraz z rodziną spędzasz święta, wyjeżdżasz na wycieczki, chodzisz do kina i jeździsz na zakupy. Z czasem zaciera się więc granica między czasem Twojej pracy, a czasem wolnym.

Przez cały okres pobytu u rodziny otrzymujesz kieszonkowe, masz bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, a do tego przysługuje Ci płatny urlop. Możesz także podjąć naukę, a w końcu zwiedzić ten tak magiczny dla wielu ludzi kraj, jakim jest USA.

Z doświadczeń innych uczestników programu wynika, że w ten sposób powstają niezwykłe przyjaźnie, bo okazuje się po roku, że au-pair zżywa się z rodziną, dzieci uwielbiają spędzać czas ze swoją opiekunką i trudno im myśleć o rozstaniu. Zdarzają się sytuacje, że pobyt zostaje przedłużony aż do dwóch lat, ale jest to maksymalny okres pobytu w USA.

Czy wiesz, jakie korzyści przypadną Ci w udziale?

Przede wszystkim nauczysz się angielskiego. Będziesz swobodnie porozumiewać się i być może nawet myśleć w tym języku. Bardzo szybko dostrzeżesz swoją wartość i pewność siebie. Z łatwością zaczniesz podejmować decyzje i organizować czas nie tylko swój, ale także dzieci pozostawionych pod Twoją opieką.

Dzięki temu będziesz wiedzieć, że potrafisz pokierować swoim życiem właściwie, a to co zobaczysz, inna kultura, którą poznasz, poszerzą Twoje horyzonty. Sprawią, że zauważysz jak wiele możliwości niesie ze sobą życie i bez problemu  będziesz rozpoznawać te właściwe dla Ciebie.

Pobyt u amerykańskiej rodziny, to niezwykła okazja do zwiedzania różnych zakątków Stanów Zjednoczonych, a przecież o takich podróżach marzy większość ludzi na świecie. W Internecie znaleźć można wiele dodatkowych informacji na temat programu, chociażby na stronie www.aupair.aifs.pl. Au-pair to znakomity program dla młodych ludzi, który zmienia ich życie zdecydowanie na lepsze.