Tanie wycieczki do Szwecji – popłyń promem do Karlskrony!

Kierunki letniego wypoczynku nie muszą kojarzyć się wyłącznie ze słoneczną Hiszpanią czy pełnymi turystów Włochami. Urlopowy czas można spędzić w nieco ciekawszy i mniej oczywisty sposób. Zamiast wsiadać w zatłoczony samolot i lecieć na południe, wsiądź na pokład promu i popłyń wprost do szwedzkiej Karlskrony. Pozwól sobie na nowe wrażenia i zapewnij wyjątkowe wspomnienia z tegorocznych wakacji.

prom-do-Karlskrony

Wycieczka do Szwecji nie musi być droga! Skorzystaj z oferty Tanich Wtorków

Tanie Wtorki to świetna opcja dla osób, które nie chcą wydawać zbyt wielu pieniędzy na krótkie wojaże po Szwecji. Okazja ta świetnie sprawdza się w przypadku tych, którzy także z uwagi na małą liczbę czasu wolnego nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wypoczynek. Tanie promy, nie dość, że przystępne cenowo, gwarantują dziś komfort podróży, o jakim jeszcze kilkadziesiąt lat temu można było tylko pomarzyć. W blasku zachodzącego słońca płynąć do bajecznej Szwecji – czyż to nie piękne? Dwie noce spędzone na statku pełnym atrakcji w postaci dyskotek, restauracji i barów oraz dzień pełen wrażeń w Karlskronie mogą wyrwać Cię z codziennego letargu i pozwolić choć na chwilę zapomnieć o piętrzących się obowiązkach i problemach. W końcu od czasu do czasu należy Ci się od życia odrobina przyjemności, prawda? Plan podróży jest prosty: wieczorem prom Stenaline wypływa z portu w Gdyni. Możesz ten czas spędzić, leżąc na tarasie pod rozgwieżdżonym niebem lub oddać się szaleństwu nocnej zabawy na promie. Nad ranem jesteś już w Karlskronie, która rozpościera przed Tobą wspaniałe krajobrazy, malownicze zaułki, unikatowe na skalę światową zabytki i wiele innych atrakcji.

Jeżeli lubisz spędzać czas aktywnie, na miejscu możesz wypożyczyć rower i zwiedzać okolicę na jednośladzie. W ten sposób na pewno zmienisz perspektywę i bez ograniczeń przemierzysz miasto wzdłuż i wszerz.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Karlskronie?

Miłośnicy sztuki użytkowej na pewno nie odmówią sobie przyjemności zwiedzenia Muzeum Porcelany, otwartego w dawnych wnętrzach fabryki produkującej te, wyjątkowej urody, kruche dzieła. Wystawa obejmuje prace między innymi Alfa Jarnestada i Svena Erika Skawoniusa. Ci, którzy pragną odkryć coś niesamowitego, na pewno będą zaintrygowani wyspą Stakholmen, znajdującą się w samym sercu miasta, do której prowadzi romantyczny drewniany pomost. Równie interesującym, a już na pewno obowiązkowym dla fanów motoryzacji, punktem na mapie Karlskrony jest Muzeum Samochodów Albinssona i Sjöberga. Fani historii na pewno nie odmówią sobie wizyty w wiosce wikingów Valshall na położonej nieopodal wyspie Senoren. Ci, którzy do miasta przybyli z kilkuletnimi dziećmi, mogą sprawić im niesamowitą radość, udając się do parku wodnego Barnens Gård. Turyści o romantycznym usposobieniu na pewno nie przejdą zaś obojętnie obok nostalgicznej drewnianej zabudowy przy ulicy Nordenskjöldsgatan. Ten widok na długo zapadnie Ci w pamięć i chętnie będziesz do niego wracać. Karlskronę możesz zwiedzać pieszo, na wypożyczonym na miejscu rowerze lub autem – skorzystaj z szeregu możliwości, aby poczuć Szwecję na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę ze Stenaline?

Prom do Szwecji to wygodna forma podróży do kraju naszych północnych sąsiadów. Wybierając się na wycieczkę ze Stenaline, spędzasz dwie noce na statku. Sprawdź, jakie sny do Ciebie przyjdą, gdy oddasz się w objęcia Morfeusza, będąc na pełnym morzu! Gdy już dopłyniesz do celu, po wypoczynku w komfortowej dwuosobowej kabinie z prywatną łazienką, będziesz mieć do dyspozycji cały dzień w Karlskronie. Sposób zwiedzania tego urokliwego szwedzkiego miasta – ulokowanego na 33 wyspach – możesz dopasować do własnych preferencji i stylu życia. Jeżeli cenisz sobie samodzielność, zwiedzaj je na własną rękę; jeśli zaś chcesz dowiedzieć się więcej o okolicy, po prostu dokup u nas wycieczkę autokarową z przewodnikiem.

Koszt wycieczki uwzględnia ubezpieczenie NW i KL, abyś czuł się pewnie i bezpiecznie także poza granicami Polski. Szczegółową ofertę, cennik i terminy wyjazdu możesz sprawdzić na stronie internetowej https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/tanie-wtorki.

[Artykuł sponsorowany]