Jesienne trendy podróżnicze

mt0082Mieszkańcy których krajów najchętniej odwiedzą Polskę jesienią i jakie kierunki na jesienną słotę wybierają sami Polacy? Serwis trivago.pl, porównujący ceny ponad 700.000 hoteli z całego świata, sprawdził jak wyglądają trendy podróżnicze na nadchodzące miesiące.

Norwegowie, Węgrzy oraz Szwedzi to narodowości najczęściej szukające zakwaterowania w polskich miastach jesienią – tak wynika z analizy przeprowadzonej przez serwis trivago.pl. Na dalszych miejscach znajdują się Finowie i nasi sąsiedzi, Czesi.

314 zł za pokój dwuosobowy – tyle wynosi średnia cena jaką są gotowi zapłacić Norwegowie odwiedzając nasz kraj w okresie jesiennym. Jest to najwięcej spośród wszystkich narodowości decydujących się na nocleg w Polsce. Dla porównania średnio 307 zł za noc wydadzą Szwedzi, a 299 zł Szwajcarzy, zajmując tym samym kolejno 2. i 3. miejsce w przygotowanym zestawieniu.

Najdłużej planują u nas zostać Hiszpanie, Szwajcarzy i Irlandczycy. Pierwsi i drudzy szukają zakwaterowania na średnio 2,9 dnia, trzeci natomiast na 2,8.

Miastami, które na jesień cieszą się największym zainteresowaniem obcokrajowców są Kraków, Warszawa oraz Gdańsk. W stolicy Małopolski zakwaterowania jesienią szuka 29% zagranicznych użytkowników trivago. Warszawą oraz Gdańskiem zainteresowane jest odpowiednio 20% i 10% osób.

Okazuje się, że jesienią Polacy najbardziej lubią Pragę. Noclegu w tym mieście szuka blisko 10% polskich użytkowników trivago.pl zainteresowanych zagranicznymi kierunkami. Blisko 9% decyduje się na nocleg w Rzymie, a 7% w Paryżu. Spośród najpopularniejszych kierunków najwięcej, bo aż średnio 807 zł, jesteśmy gotowi wydać na hotel w Londynie. Dalej w zestawieniu jest Paryż (791 zł) oraz Amsterdam (634 zł).

Spośród krajowych kierunków prym wiedzie Warszawa, w której jesienią zakwaterowania szuka blisko jedna czwarta polskich użytkowników trivago. 14% planuje zatrzymać się w Krakowie, natomiast 9% we Wrocławiu.

Jeśli chodzi o długość pobytu, to wśród Polaków są to średnio 2 dni w przypadku kierunków krajowych oraz 3,6 dnia dla zagranicznych.

[Źródło: www.trivago.pl]

mt0082