Egzotyczna zima kusi Polaków

Na podstawie analizy danych Fly.pl, czołowego internetowego biura podróży, można dojść do wniosku, że w ostatnich latach egzotyczne kierunki wyjazdów cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym Polacy chętnie wybierają dalekie destynacje podróży, które w tym czasie gwarantują doskonałe warunki pogodowe. Dodatkową zaletą są bezpośrednie loty czarterem, co stanowi nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy.

Z roku na rok biura podróży proponują klientom coraz więcej miejsc, które mogą odwiedzić podczas urlopu. W szczególnie szybkim tempie rozwija się oferta dalekich, egzotycznych wyjazdów. Choć jest to propozycja całoroczna, to ze względu na najkorzystniejsze warunki pogodowe, egzotyka przyciąga turystów szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Około 30-stopniowa temperatura powietrza i niemal równie ciepła woda są coraz częściej wybieraną przez Polaków alternatywą dla mrozów i górskich stoków.

Oferta egzotyczna to naprawdę bogactwo możliwości, niezależnie od tego czy lubi się aktywny wypoczynek czy wylegiwanie na plaży. Można wybrać zwiedzanie zabytków Indii, wczasy na rajskiej plaży na Dominikanie, smaki tajskiej kuchni, odpoczynek w rytm kubańskich rytmów i wiele innych. Niezdecydowanym nasi doradcy pomogą wybrać najodpowiedniejszą opcję, a w ofercie Last minute i All inclusive znajdują się zarówno wycieczki objazdowe, jak i pobyty stacjonarne, w ramach których chętni mogą skorzystać z proponowanych wycieczek fakultatywnych – mówi Kacper Daszke, Marketing Manager Fly.pl

W latach 2010-2012, w okresie jesienno-zimowym, poza wczasami w Egipcie czy na Wyspach Kanaryjskich, to właśnie oferta egzotyczna znajdowała się w czołówce. Podobną tendencję można zauważyć także w tym roku. Niekwestionowanym liderem wciąż pozostaje Kenia, która pozwala poczuć atmosferę i poznać prawdziwe oblicze Czarnego Lądu. Wycieczka do Kenii to obowiązkowy udział w safari, gdzie na żywo można oglądać dzikie zwierzęta , a w rezerwacie Masai Mara zobaczyć tradycyjne wioski rdzennych mieszkańców Kenii, Masajów. Często wybierany jest również wypoczynek na Wyspach Zielonego Przylądka, które jako nowość w ofercie uplasowały się na drugim miejscu w rankingu sprzedaży Fly.pl, czarując turystów kilometrowymi plażami i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych.

Niewątpliwie zaletą oferty Egzotyka w okresie jesienno-zimowym jest fakt wykorzystania przez operatorów lotów czarterowych, obsługiwanych przez Dreamlinera, co zdecydowanie podnosi komfort podróży. Ponadto, Boeing 787 to lot bezpośredni, co znacznie skraca czas lotu. Biorąc pod uwagę odległość takich miejsc jak Chiny czy Kuba, liczy się każda minuta mniej w samolocie. W tym przypadku można mówić nawet o kilka godzin krótszym locie. Co więcej, nie trzeba martwić się o międzylądowania i ciągnące się w nieskończoność oczekiwanie na lotnisku.

Destynacje

Czas podróży na rejsach  czarterowych z międzylądowaniem

Czas podróży Boeingiem 787 LOT-u na rejsach czarterowych bez międzylądowań

Kenia

10 h 35 min

8 h 13 min

Dominikana

13 h 45 min

10 h 51 min

Wenezuela

13 h 50 min

11 h 5 min

Tabela 1: Przykładowe czasy lotu (dane Fly.pl).

Loty czarterowe to również oszczędność kosztów – dodaje Kacper Daszke. Ceny przelotów są dużo niższe niż w przypadku połączeń rejsowych, dzięki czemu klienci mogą liczyć na korzystne oferty, jak na przykład 14-dniowe wczasy w Tajlandii w hotelu 3-gwiazdkowym z wyżywieniem za 3800 złotych czy safari w Kenii już za 2199zł. W ofercie pojawiają się również atrakcyjne cenowo wyjazdy Last minute,  jednak o zimowym wypoczynku warto pomyśleć już teraz, by mieć komfort wyboru z pełnej oferty Egzotyki.

Więcej szczegółów na temat wycieczek z oferty Egzotyczna zima można znaleźć na portalu www.fly.pl

***

Fly.pl to internetowe biuro podróży, oferujące starannie dobrane usługi kilkudziesięciu wiodących organizatorów wycieczek oraz kilkuset linii lotniczych i sieci hotelowych. Dzięki Fly.pl klienci mogą porównać w jednym miejscu pełną, dostępną na rynku ofertę i zakupić ją w trybie on-line. Mogą również skorzystać z pomocy kompetentnych specjalistów ds. turystyki z wieloletnim doświadczeniem dzwoniąc na infolinię lub odwiedzając salon firmowy w Warszawie, ul. Nowogrodzka 42. Fly.pl Sp z o.o. istnieje na rynku od 2007 roku i należy do Spółki Fly.pl SA, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jakość Fly.pl potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty, m.in. Certyfikat Rzetelności Krajowego Rejestru Długów oraz Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo Biura Informacji Gospodarczej. Fly.pl należy do Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, jest członkiem założycielem Izby E-commerce i jednym z kluczowych partnerów programu PAYBACK.