PolskiBus.com otwiera bazę operacyjną we Wrocławiu

logo-PolskibusPolskiBus.com rozwija swoją siatkę połączeń i otwiera bazę operacyjną we Wrocławiu. Rozszerzona siatka połączeń oferuje 4 nowe trasy i jeszcze więcej kursów. Trasy PolskiBus.com łączą Wrocław z 10 polskimi miastami oraz z Berlinem i Pragą. Dodatkowa inwestycja 50 milionów złotych w 30 nowych, luksusowych, klimatyzowanych autokarów. Ponad 160 nowych miejsc pracy. Bilety w cenach zaczynających się od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej dostępne są na stronie www.polskibus.com

PolskiBus.com, firma oferująca międzymiastowe, ekspresowe połączenia autokarowe ma przyjemność poinformować o uruchomieniu bazy operacyjnej we Wrocławiu oraz wprowadzeniu 4 nowych linii. Dodatkowo PolskiBus.com zainwestuje 50 milionów złotych w zakup 30 nowych autokarów.

Cztery nowe linie oferowane przez PolskiBus.com połączą Wrocław z Bydgoszczą, Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Opolem, Poznaniem, Rzeszowem, Zakopanem oraz Berlinem i Pragą. Dodatkowo zwiększy się do 15 liczba kursów dziennie na trasie Warszawa-Łódź-Wrocław. Na wybranych odcinkach tras pasażerowie otrzymają bezpłatny poczęstunek: ciepłe lub zimne napoje oraz przekąski.

Ponadto PolskiBus.com zainwestuje 50 milionów złotych w 30 nowych, luksusowych i klimatyzowanych autokarów. Tym samym do 75 wzrośnie liczba pojazdów zamówionych przez PolskiBus.com w 2013 roku. Nowe autokary będą obsługiwały trasy z i do Wrocławia.

PolskiBus.com oferuje komfortowe i w korzystnej ofercie cenowej ekspresowe połączenia autokarowe pomiędzy miastami w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ceny biletów rozpoczynają się już od 1 zł + 1 zł za rezerwację bez dodatkowych, ukrytych opłat za bagaż. Na pokładzie każdego pojazdu pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego Internetu. Bilety można rezerwować na stronie www.polskibus.com. Wcześniejsze dokonanie rezerwacji to większa szansa na atrakcyjną cenę biletu.

Sir Brian Souter, właściciel PolskiBus.com komentuje: Jesteśmy bardzo podekscytowani uruchomieniem we Wrocławiu naszej drugiej bazy operacyjnej. Wiemy, że nasi klienci lubią podróżować w rozsądnej cenie naszymi wygodnymi autokarami z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz obługiwanymi przez przyjaznych kierowców. I dodaje: – Coraz więcej osób rezygnuje ze stresującej oraz kosztownej podróży samochodem i wybiera usługi PolskiBus.com, czyli szybki, wygodny i bezstresowy sposób przemieszczania się w bardzo konkurencyjnej cenie.

Nowa baza operacyjna PolskiBus.com będzie obsługiwała aż 40 kursów dziennie do 10 największych polskich miast i dwóch europejskich stolic: Berlina i Pragi. Dzięki nowej inwestycji we Wrocławiu powstanie ponad 160 nowych miejsc pracy. Od momentu wejścia na rynek w czerwcu 2011 roku PolskiBus.com stworzył ponad 500 miejsc pracy w całej Polsce.

Barry Pybis, Dyrektor Generalny PolskiBus.com mówi: Znaczące rozwinięcie naszej oferty to odpowiedź na tysiące próśb naszych klientów, aby rozszerzyć siatkę połączeń i uruchomić nowe trasy. Cały czas jesteśmy zobowiązani do podnoszenia poziomu jakości usług, jakie oferujemy naszym pasażerom.

Wrocławska baza operacyjna będzie obsługiwać w sumie 5 tras PolskiBus.com:

 • Praga-Wrocław-Bydgoszcz-Poznań-Gdańsk
 • Wrocław-Kraków-Rzeszów
 • Wrocław-Katowice
 • Berlin-Wrocław-Opole-Katowice-Kraków-Zakopane
 • Praga-Wrocław-Łódź-Warszawa

Barry Pybis dodaje: Od momentu wejścia na polski rynek w czerwcu 2011 roku przewieźliśmy już prawie 5 milionów pasażerów. Cieszymy się, że możemy rozwijać sieć krajowych i międzynarodowych połączeń najwyższej jakości i oferować ekspresowe przejazdy w atrakcyjnej cenie po Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

mt9001-Van Hool Astromega TDX27 (14)30 nowych autokarów PolskiBus.com to pojazdy Van Hool Astromega TDX27. Produkowane w Belgii, nowoczesne autokary wyposażone są w bardzo wydajne i przyjazne dla środowiska silniki. W każdym pojeździe jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz gniazda elektryczne pod siedzeniami do ładowania laptopów i telefonów komórkowych. Ponadto w autokarach znajdą się skórzane, uchylne fotele, klimatyzacja, toaleta oraz miejsce specjalnie przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający PolskiBus.com mówi: Nie tylko oferujemy najkorzystniejsze cenowo przewozy międzymiastowe w Polsce w ramach najbardziej kompleksowej krajowej sieci połączeń, chcemy również mieć swój udział w zmniejszaniu negatywnego wpływu podróżowania na środowisko naturalne. Wierzymy, że uda nam się przekonać użytkowników samochodów do korzystania z atrakcyjnych cenowo usług PolskiBus.com i podróży pomiędzy miastami naszymi nowoczesnymi autokarami, przy jednoczesnym ograniczeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

mt9001-Van Hool Astromega TDX27 (4)

Zapraszamy do odwiedzenia strony strony internetowej www.PolskiBus.com, gdzie można zarezerwować bilety i uzyskać więcej informacji na temat usług przewoźnika oraz na fan page marki na portalu społecznościowym Facebook www.facebook.com/PolskiBus.

Nowe trasy PolskiBus.com realizowane z Wrocławia

Przystanek PolskiBus.com we Wrocławiu znajduje się na Dworcu Polbus-PKS przy ul. Suchej 1-11.

Praga-Wrocław-Poznań-Bydgoszcz-Gdańsk

 • Nowa trasa P13, 3 kursy dziennie
Rezerwacja biletów od 20listopada 2013 r.
Kursy realizowane będą od 28 listopada 2013 r.
Wroclaw-Kraków-Rzeszów

 • Nowa trasa P14, 9 kursów dziennie
  • Bezpłatny poczęstunek na pokładzie
Rezerwacja biletów od 20listopada 2013 r.
Kursy realizowane będą od 8 grudnia 2013 r.
Wrocław-Katowice

 • Nowa linia P15, 10 kursów dziennie
Rezerwacja biletów od 20listopada 2013 r.
Kursy realizowane będą od 12 grudnia 2013 r.
Berlin-Wrocław-Opole-Katowice-Kraków-Zakopane

 • Nowa linia P16, 3 kursy dziennie
Bilety wkrótce w sprzedaży
Linia zostanie uruchomiona jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia
Wrocław-Łódź-Warszawa

 • Zwiększenie liczby połączeń do 15 dziennie
 • Bezpłatny poczęstunek na pokładzie
Rezerwacja biletów od 20listopada 2013 r.
Kursy realizowane będą od 8 grudnia 2013 r.

mt9001-Nowa-siatka