Tokio – tradycja i nowoczesność w jednym

TokioStolica Japonii to miasto, które żyje przez 24 godziny na dobę, a obok zabytków historycznych znajdują się nowoczesne budowle. Japonia to specyficzny kraj z bogatą kulturą, która fascynuje miliony ludzi na całym świecie. Nie jest to rejon tak popularny jak np. Hiszpania czy Francja, jednak podróżując tam, zobaczyć można atrakcje, których nie ma nigdzie indziej. Jaki jest koszt wyprawy do serca Kraju Kwitnącej Wiśni?

Tokio

Bilet do Tokio to nie majątek!

Jeżeli chcesz udać się do Japonii, wówczas za bilet do Tokio zapłacisz ok. 2 tysięcy złotych. Na stronie serwisu FRU można znaleźć aktualne informacje o lotach do Japonii prowadzonych z Polski przez różnych przewoźników. Możesz dzięki temu wybrać lot do Tokio, który najlepiej Ci pasuje. Nie istnieją połączenia bezpośrednie, a więc po drodze należy liczyć się z przesiadką. W większości ofert jest to jedna, jednak zdarzają się loty Tokio, w trakcie których wymagane są dwie. W zależności od tego zmienny jest czas podróży – od 13 godzin w przypadku przesiadki w Helsinkach po 20 godzin w przypadku dwóch przesiadek. Jeśli zdecydujesz się nabyć bilet do Tokio za pośrednictwem wspomnianego serwisu, wówczas możesz od razu kupić ubezpieczenie podróżne oraz od utraty bagażu. Nie musisz także odwiedzać kilku stron, aby nabyć bilet u konkretnych przewoźników – na tej stronie płacisz raz za wszystko.

Tokio – co odwiedzić?

W Tokio ciekawych miejsc i obiektów jest tyle, że z pewnością i tydzień byłby za krótki, aby odkryć wszystkie. Musisz rozplanować pobyt tak, aby odwiedzić miejsca, które najbardziej będą Cię interesować. Jeśli preferujesz historię i kulturę Japonii, wówczas żelaznym punktem wyprawy będzie Pałac Cesarki, liczne muzea oraz dzielnica Yanaka, gdzie znajdują się starożytne świątynie. Jeśli chcesz zobaczyć zapierający dech w piersiach widok, wówczas musisz koniecznie odwiedzić wieżę widokową Tokyo City View. Taras widokowy na wysokości 250 m nad ziemią pozwoli Ci na ujrzenia panoramy całej aglomeracji – szczególnie efektownie wygląda ona nocą. W dzielnicy Shibuya znajdują się kluby, bary, galerie handlowe oraz różnego rodzaju sklepy – na odwiedzenie tego rejonu dobrze przygotować sobie osobny budżet, ponieważ okazji do wydania pieniędzy będzie tam mnóstwo.

Wspomniane miejsca to jedne z wielu, jakie warte są do odwiedzenia. A należy pamiętać, że Tokio to potężna metropolia z dwudziestoma trzema dzielnicami, a w każdej jest co najmniej kilka ciekawych miejsc. Można poczytać o nich w sieci i na licznych blogach podróżników oraz miłośników Japonii. Ponieważ podróż tam nie wymaga żadnych specjalnych dokumentów, zobacz, co chcesz odwiedzić, a następnie dzięki serwisowi FRU sprawdź, które loty Tokio pasują Ci najbardziej!