Osiem nowych połączeń Wizz Air z Lotniska Chopina

logo-AirChopinWizz Air rozwija swoja bazę na Lotnisku Chopina i zwiększa siatkę połączeń z Warszawy. Na przełomie zimy i wiosny 2015 r. przewoźnik uruchomi osiem nowych tras i zwiększy oferowanie na ośmiu trasach już istniejących.

 17 stycznia 2015 r. Wizz Air uruchomi dwa nowe zimowe kierunki z Warszawy do Werony oraz Turynu. Rejsy będą odbywały się raz w tygodniu. Od 29 marca przewoźnik wzbogaci także swoją warszawską bazę o piąty samolot typu Airbus A320, dzięki czemu będzie mógł poszerzyć ofertę o sześć kolejnych tras: Dortmund (cztery razy w tygodniu), Larnakę i Lizbonę (dwa razy w tygodniu) oraz Alicante, Katanię i Maltę (raz w tygodniu).
Linia planuje także zwiększenie częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach z Warszawy w sezonie letnim 2015. Zmiany dotyczyć będą połączeń do lotnisk: Londyn-Luton (z 20 do 24 lotów tygodniowo), Bruksela-Charleroi (z 7 do 11), Mediolan-Bergamo (z 4 do 6), Budapeszt (z 4 do 6), Paryż-Beauvais (z 3 do 4), Eindhoven (z 3 do 4), Glasgow (z 2 do 3) oraz Liverpool (z 2 do 3).
W ciągu 10 lat naszej obecności w Warszawie Wizz Air przewiózł 9 milionów pasażerów i stworzył największą niskokosztową siatkę połączeń z dogodnie zlokalizowanego Lotniska Chopina. Dzięki dodaniu piątego samolotu do bazy, stwarzamy jeszcze więcej okazji do podróżowania, oferujemy większy wybór połączeń i nowe miejsca pracy na rynku lokalnym, jak również podtrzymujemy stymulowanie rozwoju turystyki w Polsce – powiedział György Abrán, Dyrektor ds. Sprzedaży w Wizz Air.
Po uruchomieniu ośmiu nowych tras Wizz Air oferować będzie z Lotniska Chopina łącznie 30 bezpośrednich połączeń do 16 krajów. Bilety na nowe połączenia, podobnie jak cała oferta na sezon letni 2015, są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika na stronie wizzair.com w cenach od 99 PLN (wliczając podatki i opłaty obowiązkowe).
Cieszymy się, że drugi największy przewoźnik na Lotnisku Chopina rozwija swoja bazę i powiększa siatkę połączeń z Warszawy. Celem Lotniska Chopina jest udostępnianie pasażerom jak najbogatszej oferty połączeń i dlatego z dużą satysfakcją przyjmujemy decyzję Wizz Air’a o zwiększeniu oferty. Nasze cele w ten sposób się łączą, a pasażerowie mogą na tym tylko skorzystać – powiedział Radosław Paruzel, Zastępca Dyrektora Lotniska Chopina w Warszawie.
Nowe trasy Wizz Air z Lotniska Chopina:
• Turyn – raz w tygodniu w sobotę, od 17.01. 2015 r.
• Werona – raz w tygodniu w sobotę, od 17.01. 2015 r.
• Dortmund – cztery razy w tygodniu w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę od 29.03.2015 r.
• Larnaka – dwa razy w tygodniu w środę i niedzielę od 29.03.2015 r.
• Lizbona – dwa razy w tygodniu w poniedziałek i piątek od 30.03.2015 r.
• Malta – raz w tygodniu w sobotę, od 04.04. 2015 r.
• Alicante – raz w tygodniu w sobotę, od 04.04. 2015 r.
• Katania – raz w tygodniu w sobotę, od 04.04. 2015 r.