Zdecyduj, o której godzinie przywitasz Nowy Rok!

Chcesz powitać Nowy Rok inaczej niż zwykle? Masz dość domówek i nie chcesz iść po raz kolejny do tej samej restauracji? Zaplanuj sylwestra za granicą! Możliwości jest wiele – ośnieżone góry, piękne miasta, czy ciepłe morze. Możesz przy tym zdecydować czy będziesz witać Nowy Rok wcześniej czy później od swoich znajomych w kraju!

Oferty zagranicznych wyjazdów są zróżnicowane. Według danych portalu Sylwestrowy.pl najmniej zapłacimy za sylwestra w stolicach krajów sąsiadujących z Polską. Za najtańszą, objazdową wycieczkę z powitaniem Nowego Roku na rynku miasta zapłacimy 150 zł za osobę. Jeśli zależy nam na noclegu, koszt wyjazdu wzrasta co najmniej do 400 zł, natomiast za bal dopłacimy ok. 150 zł.

Berlin to królestwo sztuki nowoczesnej, Praga ma magiczny, romantyczny klimat – idealny na sylwester we dwoje. Wiedeń zachwyca elegancją i słynie z klasycznych bali. Europa nie kończy się jednak na naszych sąsiadach. Chcąc zwiedzić największe europejskie stolice musimy liczyć się z kosztami, jednak sylwestrowe wrażenia są bezcenne! Paryż to przede wszystkim niesamowity pokaz fajerwerków nad wieżą Eiffla. Londyn to sekundy do północy odliczane na Big Benie. Atmosfera święta radości w Rzymie jest nie do opisania – to trzeba przeżyć! Wybierając się do tak pięknych miejsc mało kto decyduje się na uczestnictwo w balu – to pod gołym niebem można w pełni poczuć charakter miasta i podziwiać jego piękno. W tym przypadku dużą część kosztów stanowi przelot. Za najtańszą wycieczkę zapłacimy ponad 600 zł za osobę.

Ciekawą propozycją dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu jest sylwester na nartach. Zgodnie z danymi portalu Sylwestrowy.pl cztery noclegi na Słowacji z wyżywieniem i sylwestrem na stoku to koszt od 800 zł za osobę. Co ciekawe, w podobnej cenie (bez dojazdu i balu) można wybrać się na narty do Włoch.

– Trzeba pamiętać, że są to ceny minimalne, a wiele ofert nie zawiera karnetów narciarskich czy ubezpieczenia. Nie warto jednak zwlekaj z rezerwacją wyjazdu – w przypadku sylwestra rzadko trafiają się okazje „last minute” – oferty nie tylko nie tanieją, ale po prostu znikają – komentuje Mateusz Goliat z Sylwestrowy.pl.

Nie wszyscy jednak przepadają za śniegiem i zimowym klimatem. Wielu wolałoby w grudniu zaznać więcej słońca i ciepła, popływać w lazurowej wodzie… Nic straconego! „Ciepłe kraje” są otwarte na sylwestrowych turystów. Ceny wycieczki do Tunezji zaczynają się od 1700 zł. Bardziej popularne są egipskie kurorty, co ma swój wpływ na cenę. Koszt sylwestrowego pobytu w Sharm-el-Sheikh to ok. 2000 zł za osobę. Interesującą propozycją jest również Turcja. To jedyna okazja by przywitać Nowy Rok na dwóch kontynentach jednocześnie – w Istambule Europa łączy się z Azją.
A co jeśli rok 2013 był wyjątkowo udany i żal się z nim rozstać? Jest na to sposób – wystarczy udać się na Karaiby! Nowy Rok przywitamy tam dopiero o godzinie 5.00 czasu polskiego. Koszt 9-dniowego wyjazdu to minimum 10.000 zł, jednak rajskie plaże i niesamowite rafy koralowe są tego warte. Jeśli chcemy jeszcze więcej czasu spędzić w 2013 roku, dobrym wyborem będzie Wenezuela. Na północ poczekamy do 6.00 czasu polskiego. Oczekiwanie z pewnością umilą nam spacery wśród tropikalnej roślinności i oferowane w hotelach zajęcia z animatorami. A może słoneczne Acapulco? Meksyk to muzyka, tequila i świetna zabawa! Żeby spędzić 9 dni w tym barwnym kraju i przekonać się, czym jest latynoski temperament trzeba wydać 8.000–10.000 zł. 2014 rok będziemy tam witać o 9.00 rano czasu polskiego – w momencie, kiedy przyjaciele w kraju powoli będą się budzić po sylwestrowej zabawie. Istnieje również wyjście dla osób, które chcą jak najszybciej znaleźć się w Nowym Roku. Cypr przywita go godzinę wcześniej niż Polska. Wyjazd kosztuje mniej niż 3000 zł, a wyspa o tej porze roku zachwyca – jest to czas pięknej pogody oraz kwitnienia pomarańczy i winogron.

Sylwester poza granicami kraju to doskonały pomysł dla osób, które potrzebują nowych inspiracji. Zmiana klimatu, poznanie nowych miejsc i ciekawych ludzi sprawi, że początek roku z pewnością będzie udany. Wystarczy wybrać ofertę i dać ponieść się przygodzie!