Zakochaj się w Dubaju w Walentynki

mt0045Układ tegorocznego kalendarza sprawił, że nadchodzące Walentynki można uczynić dobrym pretekstem do przedłużenia weekendu i oderwania się od szarej rzeczywistości podczas wyjazdu we dwoje. Decydując się na zagraniczną wycieczkę, warto wybrać kierunek, który o tej porze roku gwarantuje dużą dawkę promieni słonecznych i pozytywnej energii. Takim miejscem jest np. Dubaj, gdzie panuje teraz komfortowa temperatura, idealna zarówno do zwiedzania architektonicznych pereł tego miasta, jak i plażowania u wybrzeży ciepłego Morza Arabskiego.

Dubaj to miasto kontrastów, gdzie podziwiać można owiane tajemnicą arabskie dziedzictwo, jak i najnowocześniejszą architekturę na świecie. Charakter tego miejsca sprawia, że pary szukające zarówno romantycznej atmosfery, jak i preferujące aktywny wypoczynek, mogą spędzić tam niezapomniane Święto Zakochanych.

mt0045

Dubaj [foto: Pixabay.com]

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić ze swoją „drugą połówką” jest Dubai Miracle Garden – największy ogród kwiatowy na świecie, nie bez powodu otworzony akurat w ubiegłoroczne Walentynki. Wycieczka ta zdecydowanie może stanowić alternatywę dla bukietu czerwonych róż, gdyż na 72 tysiącach metrów kwadratowych rośnie tam ponad 45 milionów kwiatów, które tworzą bajkowe, wielokształtne, sezonowo zmieniające się kompozycje tematyczne. Wstęp kosztuje niecałe 20 zł.

Sentymentalną pamiątkę we wspólnym albumie mogą także stanowić zdjęcia wykonane podczas wieczornego pokazu fontann – Dubai Fountain – unikatowego w skali światowej widowiska, podczas którego strumienie wody wznoszą się na wysokość 150 metrów i „tańczą” w akompaniamencie światła i porywającej, arabskiej muzyki. Pokaz odbywa się tuż obok Dubai Mall, największego centrum handlowego na świecie, nazywanego „Disneylandem dla dorosłych”, pod dachem którego znajduje się m.in. 1500 sklepów, 150 restauracji i lodowisko. Znalezienie tam wymarzonego, walentynkowego upominku z pewnością nie będzie problemem.

Wyjątkowy charakter walentynkowego wieczoru z pewnością podkreśli przejażdżka statkiem przepływającym przez Dubai Creek – urokliwą, dubajską zatoczkę. W cenie biletu zawarta jest romantyczna kolacja zorganizowana przy dźwiękach muzyki. Warto dokonać wcześniejszej rezerwacji, gdyż wycieczki te cieszą się dużą popularnością.

Natomiast pary, które lubią spędzać czas na łonie natury, mogą udać się do Jumeirah Beach Park – zielonego parku połączonego z piaszczystym brzegiem Morza Arabskiego. Wstęp kosztuje zaledwie ok. 5 zł, a wypożyczenie leżaka ok. 15 zł. Tamtejsze zadbane trawniki stanowią idealne miejsce na urządzenie popołudniowego pikniku we dwoje. Dostępny jest tam szeroki wybór wodnych atrakcji, takich jak np. przejażdżka dwuosobową motorówką, katamaranem lub popularnym „bananem”. Ponadto spróbować można żeglarstwa, kitesurfingu czy też nurkowania – być może będzie to udany początek nowej wspólnej pasji?

Dobrym pomysłem na wykorzystanie promieni słonecznych jest także wizyta w jednym ze słynnych dubajskich parków wodnych – Aquaventure czy Wild Wadi Water Park – to miejsca, gdzie uśmiech i adrenalina są gwarantowane. Aby utrzymać ten poziom emocji, warto również wybrać się na punkt widokowy zlokalizowany w Burj Khalifa – najwyższym budynku na świecie, położonym w samym centrum Dubaju, gdzie wspólnie podziwiać można niesamowitą panoramę Zatoki Perskiej.

W Dubaju znaleźć można wiele hoteli, które mogą zaoferować parom romantyczny pobyt połączony z wizytą w spa czy w tematycznych restauracjach. Niektóre z nich dysponują pokojami połączonymi z prywatnymi basenami i widokiem na zachodzące nad Morzem Arabskim słońce. Wśród polecanych, „bajkowych” hoteli wymienić można Le Royal Meridien Beach Resort&Spa, One&Only Royal Mirage, Dar Al Masyaf – Madinat Jumeirah czy JW Marriott Marquis.

Bilety w dwie strony w klasie ekonomicznej do Dubaju są obecnie dostępne od 2027 zł. Rezerwacji dokonać można na stronie www.emirates.com/pl, w biurze lokalnym Emirates, a także u wybranych agentów IATA. Podczas lotu tradycyjny „walentynkowy zestaw” – kino, wykwintna kolacja i lampka czerwonego wina – dostępny jest dla każdego pasażera. Najnowszą komedię romantyczną obejrzeć moża korzystając z wielokrotnie nagradzanego systemu indywidualnej rozrywki ice, wykwintne, inspirowane lokalnymi tradycjami dania przygotowywane są przez pokładowych szefów kuchni, a personel pokładowy z przyjemnością doradzi w wyborze kieliszka wina lub szampana.

[informacja prasowa]