Zaglądamy do wnętrz hoteli B&B Hotels

Hotele należące do sieci B&B Hotels wyróżniają się nie tylko świetną lokalizacją i komfortowo urządzonymi pokojami, lecz także oryginalnym wystrojem części wspólnych, który goście bardzo sobie cenią. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

b&b-hotels

W zależności od lokalizacji obiektu przestrzenie wspólne w hotelach B&B Hotels dostarczają podróżnym innych, ciekawych doświadczeń estetycznych. Oprócz recepcji, na gości czeka hotelowe lobby ze strefą relaksu, a w niektórych obiektach także kameralna sala konferencyjna. Całość natomiast wpisuje się w ideę otwartego domu.

– Zatrzymując się w naszym hotelu, goście liczą na to, że będą dobrze się w nim czuć. Dlatego przy każdej realizacji naszym celem jest stworzenie dla nich nowoczesnej, funkcjonalnej, a zarazem klimatycznej, przytulnej przestrzeni, w której będą mogli przyjemnie i wygodnie spędzać czas. We współpracy ze świetnymi projektantami staramy się tworzyć wnętrza emanujące ciepłem oraz domową atmosferą. Takie, które inspirują i do których chce się wracać – podkreśla Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B Hotels Polska.

b&b-hotels
B&B Kraków Centrum

Stylistyczna spójność

Stylowa przytulność, multifunkcjonalność, domowa atmosfera, ergonomia i elegancja – tak w dużym skrócie można opisać wystrój hoteli B&B Hotels w Polsce, realizowanych zgodnie z obecnym konceptem aranżacyjnym sieci. Wnętrza są spójne i uporządkowane, dzięki czemu goście mogą odnaleźć w nich spokój i harmonię, co przyciąga zarówno osoby podróżujące w celach biznesowych, jak i weekendowych turystów.

Różni goście, różne potrzeby

– Projektowanie wnętrz hotelowych to niełatwa sztuka. Trzeba połączyć funkcję z dobrym designem oraz miejscem. Przestrzeń należy zaaranżować w taki sposób, by była przyciągająca, klimatyczna, inspirująca i odpowiadała na potrzeby oraz oczekiwania jak największej liczby gości. By im sprostać, w hotelach B&B Hotels stworzyliśmy różne zakątki, stosując oddzielenia, rozmaite typy mebli, a także różne kolory, struktury czy materiały – mówi Magdalena Boule, prowadząca biuro projektowe Tremend, które jest autorem aranżacji w hotelach B&B w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Poznaniu.

b&b-hotels
B&B Poznań Old Town

Tożsamość z miejscem

Wnętrza hoteli B&B Hotels, włącznie z pokojami, są ukłonem w stronę kultury i architektury miast, w których się one znajdują. Dominują w nich jasne meble oraz materiały nawiązujące do natury. Ważną rolę odgrywa drewno, które ociepla przestrzeń i wprowadza weń domową atmosferę. Efektu dopełnia klimatyczne oświetlenie, a „kropką nad i” są rozwiązania dekoracyjne, nawiązujące do lokalizacji hotelu.

– Pracując nad wnętrzami hoteli B&B w Krakowie, Warszawie, Lublinie czy Poznaniu szukaliśmy sposobu na powiązanie intrygującego, oryginalnego designu z tożsamością miejsca. I tak przykładowo przy modernizacji wnętrz hotelu B&B Warszawa-Okęcie motywem przewodnim było lotnisko i bliskość centrum miasta, stąd ściany lobby zdobi grafika przedstawiająca panoramę stolicy, wzbogacona symbolami, będącymi graficznym odwzorowaniem samolotów, a wzór na posadzce przywołuje skojarzenia z mapą Warszawy. Kraków, jako miasto jest bardzo bogaty historyczne, więc w tamtejszym hotelu sieci B&B Hotels w nowoczesny sposób odwoływaliśmy się właśnie do jego dziedzictwa, nawiązując między innymi – choć nie w sposób dosłowny – do wawelskich kasetonów. W Lublinie dużą inspiracją były dla nas przepiękne, stare kamienice, na których dominują brązy, ochra i beże pomieszane z zielenią. Przenieśliśmy tę kolorystykę do wnętrz. Zastosowaliśmy również łuki i podcienie, które wyszukiwaliśmy i staraliśmy się odwzorować. W Poznaniu odnieśliśmy się do odbywającego się co roku w tym mieście teatralnego festiwalu „Malta”. Nawiązaliśmy też do street artu, który ma tutaj wiele twarzy. Z tego szukaliśmy inspiracji do naszych struktur, faktur, kolorów i dekoracji – tego wszystkiego, czym chcielibyśmy zaskoczyć gości B&B Poznań Old Town – opowiada Magdalena Boule.

Wnętrza hoteli B&B dostarczają inspiracji i oferują całkiem nowe doświadczenia, a pomysłowy design już od progu wywołuje w gościach pokusę odkrywania lokalnych atrakcji.

b&b-hotels
B&B Warszawa Okęcie

www.hotelbb.com
www.facebook.com/BB.Hotels.Polska

[PR]