Wyrusz w rejs statkiem po Wyspach Kanaryjskich

Urlop jest idealnym czasem na spróbowanie czegoś nowego. Kiedy trudno zdecydować się na konkretną formę spędzenia wakacji, to warto skorzystać z propozycji Biura Podróży Itaka i połączyć zwiedzanie z relaksem, odpoczynkiem na leżaku, bogatym programem rozrywkowym, smaczną kuchnią, pływaniem po oceanie oraz codziennym poznawaniem nowych miejsc bez dźwigania i pakowania walizek. Rejs statkiem po urokliwych Wyspach Kanaryjskich pozwoli zarówno na aktywny, jak i bierny wypoczynek.

Itaka - rejsy statkiem

Pływający hotel

Statek wycieczkowy Ocean Majesty zapewnia niezwykle komfortowe kabiny, ale w nich raczej krótko będzie się przebywać, pewnie jedynie przez kilka godzin snu, ponieważ moc atrakcji jest naprawdę kusząca. Nie ma potrzeby zejścia na ląd, aby dobrze się zabawić. Przez siedem dni rejsu może nawet czasu zabraknąć na skorzystanie z wszystkich propozycji. Codzienne prowadzone są animacje po polsku, także dla dzieci. Można wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i grach towarzyskich, spróbować też swoich sił w turnieju szachowym. Kinomani zostaną zaproszeni na seanse filmowe, a osoby lubiące śpiewać na karaoke. Dyskoteka poderwie do tańca, a dla tych, którzy chcieliby nauczyć się tańczyć są uwzględnione w programie lekcje tańca. Rozrywka to nie wszystko, gdyż podczas rejsu statkiem załoga zatroszczy się również o zapewnienie innych przyjemności. Do dyspozycji gości dbających o swoją kondycję i wysportowaną sylwetkę jest siłownia oraz podgrzewany basen, a nawet prowadzone są zajęcia jogi. Po całonocnej zabawie przyda się na pewno chwila relaksu w saunie bądź zabieg masażu. Na górnym pokładzie można opalać się na leżaku albo zejść do czytelni i skorzystać z punktu internetowego. Pomyślano nawet o amatorach zakupów w strefie duty free.

Nikt nie powinien też narzekać na jedzenie, które serwuje się w różnych wariantach all inclusive i co ważne, w menu zostają uwzględnione specjalne diety, w tym wegetariańska czy bezglutenowa.

Itaka - rejsy statkiem

Można poczuć się wyjątkowo!

Rejs statkiem już sam sobie jest sporą atrakcją, a niezwykle nobilitująca będzie możliwość uczestniczenia w kolacji kapitańskiej, poprzedzonej koktajlem z kapitanem. Oczywiście na tak galowej kolacji obowiązują stroje wieczorowe, które jeszcze mocniej podkreślą wyjątkowość wydarzenia. Przewidziano też niespodziankę dla osób obchodzących urodziny w czasie rejsu. Imponująco przedstawia się oferta skierowana do małżonków, którzy mogą odnowić przysięgę małżeńską w ceremonii prowadzonej przez kapitana bądź pierwszego oficera. Nie zabraknie toastu wzniesionego szampanem, bukietu kwiatów, pamiątkowego zdjęcia i pysznego tortu.

Itaka - rejsy statkiem

Rejs statkiem to nie wszystko

Propozycja Biura Podróży Itaka jest skierowana także do miłośników zwiedzania. Codziennie cumuje się w innym porcie i można skorzystać z bardzo interesującego programu wycieczek fakultatywnych albo poznawać ciekawe miejsca na własną rękę, a naprawdę warto. Wyspy Kanaryjskie zadziwiają różnorodnością krajobrazów. Tętniące życiem Las Palmas z piaszczystymi plażami, urokliwy klimat kolonialnej zabudowy w San Sebastian, unikatowe na skalę światową lasy wawrzynowe, piękne łańcuchy górskie i kratery wulkaniczne, plaże pokryte piaskiem wulkanicznym czy też wysokie klify zachwycą z pewnością każdego. Trudno będzie zobaczyć wszystko na danej wyspie w jeden dzień i dlatego warto wykupić pobyt w hotelu na tej, która najbardziej zauroczy. Można to uczynić w punkcie sprzedaży na statku.

Itaka - rejsy statkiem

Itaka przygotowała osiem wariantów tras po Wyspach Kanaryjskich. Dwie z ofert obejmują też całodzienne zacumowanie w Agadirze, czyli jednym z najbardziej znanych kurortów Maroka. Do wyboru jest również trasa prowadząca na Maderę. Różnorodność propozycji sprawia, że zdecydowanie warto wybrać się na rejs statkiem i skorzystać z mniej tradycyjnej, ale jakże atrakcyjnej formy spędzenia swojego urlopu. Oferty dostępne są tutaj