Wyjazdy na majówkę coraz bardziej popularne

Kalendarz okazał się przychylny dla tych, którzy w tym roku planują wyjechać na majówkę. Wystarczą trzy dni urlopu, żeby zapewnić sobie dziewięciodniowy wypoczynek. Z danych Wakacje.pl wynika, że z takiego układu kalendarza chętnie skorzystamy – już na początku marca portal odnotował jedną trzecią całości rezerwacji na majówkę z poprzedniego roku. Okazuje się też, że wczasy w maju są obecnie równie popularne, co w lipcu (oba miesiące odnotowały po 22% udziału w rezerwacjach w ofertach first minute). W tym okresie największym zainteresowaniem cieszą się oferty zagraniczne, zwłaszcza na typowo ciepłe kierunki – w pierwszej piątce najchętniej wybieranych destynacji znajdują się Egipt, Turcja, Grecja, Hiszpania oraz Tunezja. Powodzeniem cieszą się także Włochy, ale w tym przypadku preferujemy wycieczki objazdowe, szlakiem „klasycznej” Italii.

Podczas gdy w Polsce średnia temperatura powietrza w maju wynosi ok. 13,5 stopni Celsjusza, w Egipcie trwa sam środek „pierwszego lata” z temperaturą ponad 30 stopni Celsjusza, w Turcji i Grecji termometry wskazują średnio 20-25 stopni. Takie warunki umożliwiają już typowo letni wypoczynek, jednak nie tylko ciepło i słoneczna pogoda przyciągają turystów w maju. To ostatnie chwile przed sezonem, dlatego możemy liczyć na mniejszą liczbę turystów w hotelach, restauracjach i na plażach. Wiąże się z tym chociażby większy wybór pokoi w hotelach – jeśli interesuje nas pokój rodzinny, szanse, że taki dostaniemy, są większe niż w pełni sezonu, czyli od czerwca do końca sierpnia. A jak się okazuje, na majówkę chętnie wyjeżdżamy całą rodziną. Według statystyk Wakacje.pl wyjazdy z jednym lub dwójką dzieci należą do częstszych niż wyjazdy grupowe, a najpopularniejsze są wyjazdy dwóch osób dorosłych. Na początku maja więcej wolnych miejsc możemy spodziewać się zarówno w hotelach z rozwiniętą ofertą animacji dla dzieci, jak i w tych, które mają ofertę dedykowaną parom.

Zasada „kto pierwszy, ten lepszy” dotyczy nie tylko oferty hotelowej, ale także miasta wylotu i oczywiście cen imprez turystycznych. W marcu bez problemu powinniśmy dostać oferty z obniżoną ceną oraz wylotem z naszego lub najbliższego miasta, ale im bliżej majówki, tym bardziej musimy się liczyć z tym, że wybór imprez turystycznych będzie zawężony. – Można powiedzieć, że zwiększyła się świadomość turystyczna Polaków, o czym świadczy większe o 7% zainteresowanie ofertami first minut niż w ubiegłym roku. Wybierając je, możemy liczyć na większy wybór kierunków, udogodnień i niższe ceny, tym samym zwiększamy satysfakcję z naszych wakacji – mówi Michał Sawka, doradca ds. turystyki Wakacje.pl. Za tygodniowy wypoczynek w Tunezji, w hotelu czterogwiazdkowym z wariantem All Inclusive zapłacimy od 1490 zł, w Egipcie 1849 zł, a na Majorce 2669 zł. Cena wyjazdu zmniejszy się, jeśli wybierzemy inny standard hotelu czy wyżywienia.

Doradcy turystyczni z portalu Wakacje.pl przewidują, że po Wielkanocy wzrośnie zainteresowanie ofertą krajową, ale i tutaj warto zarezerwować sobie miejsce wcześniej. – Osoby, które teraz do nas dzwonią, interesują się już ofertą wypoczynku w Polsce, ale na wybór konkretnej imprezy turystycznej czekają do połowy kwietnia. Zapewne nie wiedzą, że właśnie w tym okresie jest „boom” na ofertę krajową i najlepsze miejsca szybko znikną. Tak jak się spodziewaliśmy, więcej osób planuje spędzić majówkę w górach niż nad Bałtykiem, dlatego po świętach łatwiej będzie znaleźć miejsce na wypoczynek nad morzem. Oferty w górach rozejdą się znacznie szybciej – mówi Maria Opiela, doradca ds. turystyki Wakacje.pl.

Kolejny długi weekend czeka nas od 30 maja do 2 czerwca, jeśli weźmiemy jeden dzień wolnego w pracy. W tym okresie spodziewamy się wzrostu zainteresowania wyjazdami do Chorwacji, Bułgarii i na Cypr, którym będą sprzyjać wyższe temperatury niż na początku miesiąca.

[wakacje.pl]

Zobacz najnowszą ofertę serwisu Wakacje.pl

Zobacz najnowszą ofertę serwisu EasyGo.pl

W bieżącym roku na wakacje polecamy Turcję!

Banners_Turcja Image Banner 468 x 60