Wycieczki promem – oryginalny sposób na spędzenie urlopu

Coraz więcej osób oczekuje czegoś więcej od urlopu, niż wylegiwanie się na plaży czy zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych zabytków. Rejsy wycieczkowe do Skandynawii to świetna okazja na przeżycie ekscytującej przygody. To nie tylko szansa zobaczenia malowniczych zakątków Szwecji, ale też możliwość doskonałej zabawy na promie. Na wycieczkę można się wybrać z własnym rowerem, pojechać w podróż śladami baśni lub wybrać opcję imprezy na promie, bez wychodzenia na ląd.

Rowerem przez Skandynawię

Miłośnicy sportu nie muszą rezygnować z aktywności fizycznej, nawet podczas rejsu wycieczkowego. To właśnie z myślą o zapalonych sportowcach organizowane są wycieczki promem pod hasłem „Szwecja na rowerze”. Skandynawia jest miejscem idealnie przystosowanym dla rowerzystów. Wyprawa na dwóch kółkach po tamtejszych trasach będzie czystą przyjemnością i pozwoli w najefektywniejszy sposób zaznajomić się z okoliczną przyrodą.

Nie trzeba być zawodowym kolażem ani posiadać nie wiadomo jak nowoczesnego roweru, żeby podbijać szwedzkie drogi. Tamtejsze trasy przystosowane są do możliwości wszystkich rowerzystów i z pewnością poradzi sobie na nich nawet zwyczajny, miejski rower, bez dodatkowych funkcji.

Rowerowy rejs promem do Szwecji może trwać zarówno jeden dzień, jak i dwa tygodnie. Można się na niego wybrać od kwietnia aż do końca października. Nie trzeba się przy tym martwić o nocleg, bowiem w regionie Blekinge, który jest miejscem docelowym podróży, można biwakować za darmo, w upatrzonym miejscu.

Zabawa na promie

Rejs wycieczkowy nie musi wcale wiązać się ze zwiedzaniem nowych terenów. Jak się okazuje, cała zabawa może odbyć się na morzu. Coraz popularniejsze są wycieczki promem, których główną atrakcją jest występ popularnego kabaretu, impreza z kilkunastoma didżejami czy koncerty gwiazd italo disco.

To zazwyczaj jedno- lub dwudniowe rejsy promem, podczas których uczestnicy oddają się świetnej zabawie na morzu i w ogóle nie schodzą na ląd. Piękne krajobrazy skandynawskiego wybrzeża, mogą podziwiać z pokładu.

To idealne rejsy dla osób, które lubią dobra zabawę. Oprócz znakomitej rozrywki, wszystkich uczestników czeka lunch, w postaci szwedzkiego stołu all inclusive.

Śladami Pippi Långstrump

Rejs promem do krainy Pippi to przede wszystkim nie lada gratka dla najmłodszych. Przeniesienie do bajkowego świata rodem z powieści Astrid Lindgren zachwyci nie tylko milusińskich, ale też dorosłych. To świetny pomysł na przeżycie jednodniowej, rodzinnej przygody. Dwie noce na statku w kabinie i jeden dzień w parku rozrywki to idealna propozycja na urozmaicenie wakacji.

Park Świat Astrid Lindgren, który można zwiedzić przy okazji tej wycieczki promem, to wyjątkowe miasteczko, które tętni życiem bohaterów powieści tej znanej skandynawskiej autorki. To miejsce, w którym bez pamięci można oddać się zabawie i przenieść do świata Nilsa Paluszka, Pippi Långstrump czy Karlssona, który chce skakać z dachu.

Na statku również czekają na najmłodszych ekscytujące atrakcje, czyli piracki plac zabaw, w którym dzieci będą mogły wyszaleć się do woli. Rejs można odbyć w dwóch wakacyjnych terminach: 17 lipca lub 21 sierpnia.

Wycieczka promem z własnym rowerem, zabawa na morzu z najśmieszniejszym polskim kabaretem czy podróż śladami znanej dziecięcej powieściopisarki to tylko niektóre z oryginalnych propozycji na spędzenie urlopu. Dużo więcej niebanalnych opcji rejsów wycieczkowych, można znaleźć na tej stronie: http://www.stenaline.pl/wycieczki.