Wybierane kierunki na ferie zimowe w Polsce

logo-e-podroznikPrawie 500 000 zapytań o dogodne połączenia komunikacyjne w czasie ferii zimowych zanotowała wyszukiwarka e-podróżnik.pl. Dużą popularnością niezależnie od sezonu cieszy się Warszawa. Tuż za nią uplasowały się Kraków i Zakopane. To właśnie te miasta najchętniej odwiedzą turyści w czasie ferii, pomiędzy 18 stycznia i 2 marca br. Stolica Tatr – Zakopane nadal pozostaje najpopularniejszym ośrodkiem zimowym w Polsce.

Z pomocy wyszukiwarki e-podróżnik.pl miesięcznie korzysta ponad 4 miliony użytkowników, którzy poszukują dogodnych połączeń komunikacji zbiorowej. e-podróżnik.pl sprawdził najczęściej wyszukiwane kierunki w czasie ferii zimowych. Na podstawie prawie 500 000 zapytań dotyczących terminów od 18 stycznia do 2 marca br., wyszukiwarka przygotowała prognozę dotyczącą miejsc, w których Polacy spędzą najbliższe ferie.

Podróżujący wybiorą sprawdzone i dobrze znane miejsca. „Jednymi z najczęściej wyszukiwanych miast w sezonie ferii zimowych są Kraków i Zakopane. Wyprzedziła je jedynie Warszawa, która niezależnie od sezonu stanowi ważny punkt komunikacyjny. Za tymi trzema miastami plasują się duże aglomeracje, takie jak Wrocław, Poznań, Łódź, czy Katowice. Wysoka pozycja Zakopanego pokazuje, że pasażerowie mimo niepewnych warunków pogodowych uznali, że ferie najlepiej spędzić aktywnie, jeżdżąc na nartach lub desce snowboardowej właśnie w polskich górach.” – komentuje Andrzej Soroczyński, Prezes Teroplan S.A, do którego należy wyszukiwarka e-podróznik.pl.

Zakopane było najczęściej wyszukiwanym miastem docelowym przez mieszkańców Krakowa, Katowic, Warszawy, Łodzi i Poznania. Kolejną górską miejscowością, do której połączeń szukali użytkownicy e-podróżnik.pl była Krynica Zdrój. Mieszkańcy Wrocławia na czas ferii poszukiwali połączeń m.in. do Karpacza. Innymi popularnymi kierunkami są Busko Zdrój, Kudowa Zdrój, Jelenia Góra, Szklarska Poręba i Świeradów Zdrój.

Jak pokazują statystyki e-podróżnik.pl najchętniej podróżujemy w czasie weekendu. Największa liczba zapytań o połączenia komunikacyjne dotyczy piątków, sobót i niedziel.

W planowaniu zimowych ferii chętniej niż w zeszłym roku korzystamy z Internetu. Stronę wyszukiwarki e-podróżnik.pl odwiedziło o 15% więcej użytkowników.

e-podróżnik.pl to pierwsza w Polsce, kompleksowa wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych, a także połączeń komunikacji miejskiej. Właścicielem marki e-podróżnik.pl jest spółka akcyjna Teroplan S.A. (dawniej INVENTORS.PL A. Soroczyński, J. Stuglik, T. Hajnos Spółka Cywilna). Obecnie e-podróżnik.pl udostępnia rozkłady jazdy blisko 600 przewoźników kolejowych i autobusowych, a także rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wybranych miast w Polsce: Poznania, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina, Białegostoku, a także wszystkich miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Wkrótce w wyszukiwarce pojawią się rozkłady kolejnych przedsiębiorstw komunikacyjnych. e-podróżnik.pl jako jedyna wyszukiwarka połączeń oferuje innowacyjny sposób wyszukiwania „od adresu do adresu”, poprzez zaznaczenie interesujących lokalizacji w obszarze mapy. Wyszukiwarka dostępna jest także w formie aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne wykorzystujące system Android.
e-podróżnik.pl oferuje także stacjonarną sprzedaż biletów w ponad 100 punktach na terenie całego kraju. Misją wyszukiwarki jest ułatwianie wszystkim pasażerom planowania podróży różnymi środkami transportu zbiorowego.

*Analiza została przeprowadzona na podstawie statystyk wyszukań użytkowników w serwisie e-podróżnik.pl do dnia 17 stycznia 2014 r.