Wigilia pod palmami czy noworoczny toast na stoku?

logo-neckermannWigilia pod palmami a może Sylwester na stoku? Coraz więcej osób przełamuje tradycję i łączy świętowanie z wypoczynkiem. W tym roku wyjazdy w okresie świąteczno-noworocznym cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dwa ostatnie tygodnie grudnia to czas kojarzony z ciepłem domowego ogniska. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób spędza ten okres poza domem łącząc świętowanie z wypoczynkiem. W tym roku wystarczy wziąć pięć dni wolnego, aby odpoczywać dwanaście lub siedem, aby wakacje trwały aż siedemnaście dni. Nic też dziwnego, że zainteresowanie wycieczkami zagranicznymi w tym terminie jest bardzo duże. Królują narty, ale nie brakuje też entuzjastów słońca i egzotycznych klimatów. W Neckermannie dalekie podróże w grudniu zarezerwowało ponad 60% klientów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

– Obok ferii to najpopularniejszy okres wyjazdowy w sezonie zimowym. Jest to idealny czas na urlop, dlatego chętnie zmieniamy klimat i spędzamy święta czy Sylwestra w innej niż domowa scenerii – mówi Magda Plutecka-Dydoń, PR Manager Neckermann Polska. – W ubiegłych latach klienci najczęściej wyjeżdżali tuż po Wigilii, natomiast w tym roku ze względu na korzystny układ dni wolnych często łączymy święta z Sylwestrem. – dodaje.

Osoby, które decydują się na wyjazd w okresie bożonarodzeniowym raczej nie oczekują typowego nastroju i świątecznych atrakcji na miejscu.

– Choć większość hoteli poprzez specjalne dekoracje czy menu stara się stworzyć świąteczny nastrój, klienci raczej nie oczekują „karpia na stole” i wolą świętować w lokalnym klimacie. – mówi Magda Plutecka-Dydoń. – Natomiast w takich miejscach jak np. Austria czy Meksyk, święta obchodzone są bardzo uroczyście i znajdziemy tu wiele elementów zbliżonych do polskich tradycji bożonarodzeniowych. – dodaje.

Dokąd wyjeżdżamy na święta i Sylwestra w tym roku? Polacy chętnie wybierają miejsca, gdzie można wypocząć w słońcu i szybko „doładować” baterie. Na bliskich, słonecznych kierunkach pozostały pojedyncze miejsca. W tym roku najpopularniejsze są Wyspy Kanaryjskie. Tygodniowy wyjazd na święta na Teneryfę z zakwaterowaniem w hotelu o średnim standardzie z dwoma posiłkami i specjalnym świątecznym menu to koszt 3235 zł/os, natomiast za 7-dniowe wakacje na Lanzarote połączone z Sylwestrem w hotelu 4 gwiazdkowym zapłacimy 3738 zł/os. Taniej spędzimy święta w Tunezji, gdzie tygodniowy urlop w hotelu 4 gwiazdkowym z dwoma posiłkami i kolacją wigilijną będzie kosztował nas 1600 zł/os.

Okres świąteczno-noworoczny to ulubiony czas na dalekie, egzotyczne podróże. W tym roku najchętniej spędzamy go w Meksyku, na Dominikanie, Kubie i w Tajlandii, choć zwolenników mają też mniej znane kierunki jak np. Oman czy Wietnam. Tygodniowe święta w Wietnamie to koszt 5425 PLN/os, natomiast w Omanie z all inclusive i zakwaterowaniem w 4-gwiazdkowym hotelu – 7229 zł/os. Za 9-dniowe wakacje z Sylwestrem w Meksyku w komfortowym hotelu z all inclusive zapłacimy 9956 zł/os.

mt0024

W okresie świątecznym wiele osób rozpoczyna sezon narciarski. Zainteresowaniem cieszy się praktycznie cały region alpejski, szczególnie tereny narciarskie w Austrii i we Włoszech. Za tygodniowy wyjazd w Dolomity z zakwaterowaniem w luksusowym hotelu z dwoma posiłkami i specjalnym menu bożonarodzeniowym zapłacimy 1599 zł/os, natomiast za wyjazd sylwestrowy z pobytem w hotelu o średnim standardzie 1837 zł/os. Tygodniowy wyjazd na narty do Karyntii w Austrii z pobytem w 4-gwiazdkowym hotelu z all inclusive i balem sylwestrowym z pokazem fajerwerków to koszt 2967 zł/os. Święta na Słowacji w hotelu 3-gwiazdkowym z dwoma posiłkami i specjalnym menu świątecznym można spędzić już za 899 zł/os. natomiast w Austrii w Styrii za 1311 zł/os. Dla klientów, którzy do 30 listopada zarezerwują ofertę narciarską w Austrii, Szwajcarii lub we Włoszech, Neckermann oferuje 10-dniową winietę do Austrii.

[www.neckermann.pl]