Więcej Lufthansy z Wrocławia

Lufthansa dynamicznie rozwija się w Porcie Lotniczym Wrocław. Obsługuje coraz więcej pasażerów, zaczęła latać większymi samolotami i planuje uruchomić dodatkowy rejs do Frankfurtu latem. Zmianom sprzyja rozwój sektora biznes na wrocławskim lotnisku.

Lufthansa oferuje z Wrocławia połączenia do Frankfurtu, Monachium i Düsseldorfu. Po wprowadzeniu zimowego rozkładu lotów trasa Wrocław-Frankfurt jest obsługiwana większym samolotem. Z kolei od 2 grudnia popołudniowy rejs do Düsseldorfu (godz. 12:50) zostanie przełożony na rano (godz. 9:10). W sumie liczba oferowanych miejsc w zimowym rozkładzie połączeń Lufthansy zwiększyła się o 20%. Niemieckie linie lotnicze odpowiadają w ten sposób na rosnące potrzeby podróżnych z regionu.

– W 2013 liczba osób podróżujących na pokładach Lufthansy z Dolnego Śląska rośnie w satysfakcjonującym tempie – w czwartek, podczas konferencji prasowej na wrocławskim lotnisku mówił Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce. – Polska jest priorytetowym rynkiem dla Lufthansy. To jeden z niewielu krajów w Europie, gdzie nasze możliwości będą zwiększane proporcjonalnie w 2014 r. – dodawał.

Od sezonu letniego 2014 Lufthansa uruchomi dodatkowy poranny rejs do Frankfurtu (codzienny) i wprowadzi jeszcze większe samoloty. Żeby operacje lotnicze mogły być realizowane wcześnie rano, przylatujący z Frankfurtu samolot Lufthansy będzie nocował na wrocławskim lotnisku.

– Dzięki rozbudowanej siatce połączeń i dogodnym godzinom lotów, Wrocław jest idealnie skomunikowany z najważniejszymi hubami przesiadkowymi w Europie i ma otwarte okno na świat – mówił Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. W okresie od stycznia do października 2013 r. liczba podróżnych, korzystających z połączeń w ruchu sieciowym międzynarodowym zwiększyła się o 7% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.