Wenecja – miasto mostów i kanałów

Można tu spacerować wzdłuż niekończących się kanałów lub przepłynąć je gondolą, podziwiając zabytki z wody. Ciągnący się przez sześć dzielnic Canal Grande dostarczy tylu wrażeń, że Wenecja zawróci nam w głowie. Leć z Wrocławia – w październiku podróż w obie strony już od 176 zł*.

Siatka Portu Lotniczego Wrocław pozwala wygodnie zaplanować urlop na koniec lata. W Wenecji możemy spędzić udany city break albo wyjechać na dłuższy odpoczynek – to zależy tylko od osobistych planów i upodobań. Ale jesienne przesilenie warto przeżyć właśnie w tym mieście. W Wenecji jest aż 150 kanałów, a można je zwiedzać na trzy sposoby: spacerując, przepływając gondolą lub tramwajem wodnym.

– Włochy pełne są zabytków i urokliwych ulic, jednak Wenecja dodatkowo się wyróżnia – swoją historią, budowlami i położeniem. To niezwykłe miasto warto poznać na piechotę – mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. – Na początek można obejrzeć najdłuższy kanał – Canal Grande, który, gdy popatrzeć z lotu ptaka, serpentyną przecina Wenecję na pół – dodaje.

Wzdłuż jego brzegów wznoszą się najsłynniejsze weneckie pałace, a ulica ciągnie się przez sześć dzielnic. Idąc, nie możemy ominąć placu św. Marka, położonego w najstarszej części miasta opodal ujścia Canal Grande. Obejrzymy tutaj najpiękniejsze zabytki Wenecji, jej największy kościół – Bazylikę św. Marka oraz pałac Dożów, a z dzwonnicy zobaczymy piękną panoramę miasta. Po drugiej stronie wielkiego kanału znajduje się barokowa bazylika Santa Maria della Salute. Zakochani powinni udać się pod Most Rialto, nazywany Mostem Westchnień. Jeśli pocałują się pod nim, szybko wezmą ślub. Z Wrocławia do Wenecji polecimy z liniami Ryanair w każdą środę i niedzielę. Podróż w obie strony od 16 do 23 października wyniesie nas 176 zł*.

* Podane ceny dotyczą biletu Ryanair w dwie strony z bagażem podręcznym, bez dodatkowych opłat i są aktualne na dzień 27.09.2013 r.