Wakacje na otwartych wodach

mt4001Corocznie na świecie na rejsy wycieczkowe wybiera się ponad dwadzieścia milionów osób – Polacy w tej grupie zwiększają swoje statystyki, jednak wciąż krążą wokół ok. 10 tysięcy osób rocznie. Sam rynek związany z morskimi podróżami rozwija się bardzo dynamicznie a powodów, które wpływają na jego popularność jest wiele.

mt4001

Promocje i last minute

Oczywiście jak w każdej branży wykorzystywanie do reklamy tego typu wyjazdów wszelkich promocji i rabatów wpływa korzystnie na rozpowszechnienie się oferty. Czasem można wyłapać sezonową propozycję, która zapewnia nam 8 dniowy rejs wycieczkowy za jedyne tysiąc złotych. Przeciętnie turysta biorący udział w takich rejsach organizowanych dla grup wydaje ok. 1728 dolarów, czyli ponad 5 tysięcy złotych. Jeśli mamy w tym koszt biletu, atrakcje, a także zwiedzanie i posiłki zagwarantowane nam każdego dnia, jest to naprawdę przyzwoita cena.

Motywacja w firmie

Czasami okazją dzięki której znajdujemy się na statku jest fakt, iż jest to nagroda przyznana w pracy w ramach systemu motywacyjnego. Jak się okazuje ten niepowtarzalny sposób wynagradzania pracowników wpływa na ich motywację i efektywniejsze działanie. Dodatkowo jak się okazuje, na takim statku możemy także zapewnić sobie skuteczny networking, poznając nowych ludzi i rozpoczynając z nimi w ten sposób niejednokrotnie długotrwałą współpracę.

Moc atrakcji w jednym miejscu

Podkreślić trzeba, iż najbardziej ekskluzywne rejsy wycieczkowe zapewniają nam wszystko w jednym miejscu – na statkach bowiem znajdują się kina, baseny, sale koncertowe i wiele, wiele innych atrakcji. Taka oferta jest więc dostosowana do każdego rodzaju turysty. Jak się okazuje organizatorzy wycieczek wzięli również pod uwagę rodziny z dziećmi. Najmłodsi wczasowicze mają zapewnione atrakcje, a niejednokrotnie nawet zabawy organizowane przez animatorów. Co ciekawe, statki rejsowe niejednokrotnie nazywane są miasteczkami, ponieważ gwarantują nam dostęp do wszystkich dóbr jakich potrzebujemy głównie podczas wypoczywania.

Zwiedzanie bez pakowania

Jeśli lubimy podróżować, ale największą męczarnią dla nas jest planowanie podróży, skorzystanie z oferty rejsów wycieczkowych załatwia nasz problem. Podróżując statkiem i wybierając ofertę kilkudniową czy nawet dwutygodniową, mamy zapewnioną pobudkę codziennie właściwie w innym porcie.

W ciągu dnia możemy zwiedzać różne państwa, a w nocy korzystać z atrakcji zapewnionych nam w hotelu. Trzeba także pamiętać, że komfort jaki zapewnia nam statek jest zdecydowanie bezdyskusyjny – z hotelami, nawet tymi czterogwiazdkowymi bywa różnie, dlatego też jest to kolejny walor dla turysty, który codziennie wraca do miejsca zadbanego i wyposażonego współmiernie do opisu w katalogu.

Rejsy wycieczkowe mimo, że zapewniają nam bardzo wiele korzyści, w Polsce nie są jeszcze tak popularnym sposobem relaksu wykorzystywanym podczas wakacji przez turystów. Wszystko jednak wskazuje na to, że podążamy za trendami zagranicznymi i zaczynamy coraz częściej interesować się tą alternatywną ofertą. Musimy pamiętać, iż morskie wojaże zapewniają nam takie przeżycia, których nigdy nie poznamy podróżując w trakcie standardowych wakacji. A ponadto, jest to kompleksowy sposób na połączenie wypoczynku biernego z aktywnym – błędem więc byłoby się nie skusić i nie spróbować chociaż ten jeden raz.

Opracowanie stworzone dla AleRejsy, internetowego biura podróży wyspecjalizowanego w morskich rejsach wycieczkowych, również tych do egzotycznych zakątków świata.