Urlop w kraju mitycznych bogów

mt0135aMoże gdyby Odyseusz wracał do komfortowego domu z basenem i widokiem na Morze Egejskie jakie teraz znamy to wróciłby do ojczyzny szybciej? Zalet Grecji jest wiele – piękne starożytne zabytki, zielono-niebieskie morze, góry, zatoki, wysepki, pyszna kuchnia i niskie ceny. Trwająca obecnie recesja spowodowała, że ceny w Grecji spadły i warto skorzystać z uroków tego miejsca w najniższej od lat cenie.

mt0135a

Polacy szybko wyczuwają takie trendy, to nadal jeden ze sztandarowych kierunków w turystyce zorganizowanej, w NOVASOL, który pośredniczy w wynajmie domów i kwater prywatnych, także od ostatnich dwóch lat widać tendencję  wzrostową.

„Największą popularnością w 2014 roku kierunek ten cieszył się w województwie  mazowieckim, śląskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim i łódzkim. Najwięcej wyjazdów przypada na sierpień i wrzesień, popularne są także wyjazdy na początku sezonu (czerwiec, lipiec). We wrześniu, kiedy w Grecji jest nadal bardzo ciepło ceny domów spadają o połowę i znalezienie apartamentu 3, a nawet 4 gwiazdkowego dla 4-6 osób do 1500 PLN to żaden problem, jest ich naprawdę dużo i to położonych nawet do 100 m od plaży“ – zachęca Anna Kaźmierczak, dyrektor NOVASOL Polska.

Warto sprawdzić ofertę, już pod koniec sierpnia, a więc jeszcze w okresie wakacyjnym ceny znacznie się obniżają (nawet o 40%!).

mt0135b
Plaża na Pelion

Mamma Mia – Półwysep Pelion

Ze względu na dojazd własnym samochodem Polacy często wybierają kontynentalną Grecję. Wart polecenia jest  Półwysep Pelion (Pilion) – jeden z najpiękniejszych zakątków na kontynencie, otoczony górami i lasami sosnowymi i liściastymi, piaszczystymi plażami nad czystym Morzem Egejskim. Dojazd może przysporzyć nieco przeżyć, bo drogi na półwyspie są kręte i wąskie, w miasteczkach i wioskach zobaczymy tradycyjną grecką zabudowę z białymi kamiennymi domami. To tutaj, w wiosce Damouhari nakręcono musical „Mamma Mia”. My proponujemy wypoczynek w luksusowym domu GPI 135 w Alimiras Volos, 197 metrów, dla 8 osób, położonym tuż przy piaszczystej plaży, z własnym basenem i zapierającym dech w piersiach widokami na zachodzące słońce – zarówno z salonu, sypialni  i własnego tarasu rozciąga się panoramiczny widok na Morze Egejeskie, którego nie zakłócają inne budynki, dom leży nad samą zatoką. Poza sezonem tę okazałą, modernistyczną willę można wynająć już od 70 zł za osobę.

Peloponez – kolebka starożytnej greckiej historii
Półwysep Peloponez kryje większość najwspanialszych zabytków archeologicznych Grecji. To tu znajduje się Olimpia, Mykeny, Messene, Mistra, Epidauros i starożytny Korynt. Wizyta w tych miejscach pozwala dotrzeć do źródeł  kultury i historii Greków. A jeśli ktoś chce poznać swoją przyszłość może udać sie do słynnej wyroczni w Delfi. Na Peloponezie można podziwiać gaje oliwne, sady cytrusowe, piękne widoki na wyspy i wysepki na morzu i zażywać kąpieli w naprawdę słonej wodzie Morza Egejskiego.

Dom GPE189 to kwintesecja greckiego stylu: biały kamienny dom, z niebieskimi okiennicami i wykończeniami, z dużym tarasem z widokiem na morze, w okolicy można zwiedzić Jaskinię Dyros, port w Kardamyli i wenecką twierdzę w Koronii.

Mieszkać jak Zeus – dom na wzgórzu na Krecie
Wysoko ponad zabytkową wioską rybacką Milatos położna jest wspaniała willa (ponad 300 m²) o numerze GKR141 z zapierającym dech w piersiach panoramicznym widokiem na północne wybrzeże Krety i morze. Wokół domu do dyspozycji gości ogród o powierzchni 3.800 m², czyli własny ogród Hesperyd oraz prywatny basen. Za domem rozpościera się płaskowyż Lasithi z tysiącem wiatraków. Dwa apartamenty,  trzy sypialnie, wszystkie z balkonem od strony morza, cztery łazienki, kominek. W willi zmieści się 10 osób, we wrześniu koszt 82 zł od osoby.

mt0135c

[PR]