Trivago: Wielkanoc raczej poza Polską

Porównywarka cen hoteli trivago.pl stworzyła ranking najczęściej wyszukiwanych destynacji przez Polaków na czas Wielkanocy. Wygląda na to, że ci, którzy planują wielkanocne wojaże raczej wybierają zagraniczne kierunki. Wśród Top 10 tylko cztery to polskie miasta.

Wygląda na to, że coraz częściej spędzamy Wielkanoc nie tylko poza domem, ale również poza granicami kraju. Wśród dziesięciu najczęściej wyszukiwanych na trivago.pl kierunków w okresie wielkanocnym znajdują się tylko cztery polskie miasta. Warszawa bez względu na porę roku cieszy się największą popularnością. W tym okresie zapłać tu trzeba średnio 248 zł za nocleg w dwuosobowym pokoju typu standard. Na drugim miejscu uplasował się Kraków, gdzie wydać trzeba średnio 234 zł. Na szóstej pozycji znajdziemy Zakopane, a na ósmej Wrocław. W mieście pod Giewontem średnia cena za nocleg w hotelu wynosi 301 zł, co stanowi najwyższą cenę wśród polskich destynacji. Najmniej natomiast zapłacić trzeba we Wrocławiu (219 zł).

Najpopularniejszym zagranicznym kierunkiem wśród Polaków jest Paryż (trzecie miejsce), choć średnie ceny za nocleg w hotelu są tam najwyższe. W mieście nad Sekwaną zapłacić trzeba średnio 689 zł. Londyn, który w rankingu co prawda pojawił się na ostatnim miejscu, nie jest dużo tańszy. Tutaj hotelarze również korzystają z okazji oferując średnio cenę 620 zł.

[http://dziennikturystyczny.pl/]