TOUR SALON – to już 25 edycja

mt0081W dniach od 23 do 25 października 2014 roku po raz dwudziesty piąty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się najważniejsze targi branży turystycznej – TOUR SALON. Wydarzenie organizowane w Poznaniu da wszystkim zainteresowanym możliwość dotarcia w jednym miejscu i czasie, zarówno do odbiorców branżowych, jak i klientów indywidualnych. Ponadto dzięki licznej grupie wystawców i zwiedzających zza granicy, będzie doskonałą promocją Polski również na arenie międzynarodowej.

Dla specjalistów z branży, TOUR SALON od wielu lat jest znakomitą okazją do zapoznania z propozycjami wszystkich polskich i wielu zagranicznych regionów, biur podróży, uzdrowisk, hoteli, ubezpieczycieli, czy przewoźników. Jest to również dobry moment na skompletowanie oferty na najbliższy sezon, omówienie współpracy z partnerami biznesowymi, a także znalezienie nowych odbiorców usług. TOUR SALON to również stale rozwijająca się i podążająca za zmieniającymi się trendami platforma komunikacji, wymiany doświadczeń i wiedzy dla branży turystycznej.

Dla indywidualnych odbiorców, TOUR SALON to możliwość odbycia trzydniowej podróży dookoła świata, to szereg inspiracji turystycznych w postaci prezentowanych przez wystawców ofert, a także okazja do bezpośredniego obcowania z tradycjami, kulturą bliższych i dalszych zakątków naszego globu poprzez uczestnictwo w degustacjach, koncertach, pokazach oraz licznych konkursach.

Komfort rozmów i wygoda dotarcia

Już dziś informujemy wszystkich zainteresowanych przyjazdem na TOUR SALON, iż z kilku miast w Polsce będzie można dojechać na targi w sposób zorganizowany. Autobusy będą zabierać gości targowych m. in. z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Szczecina, Zielonej Góry Trójmiasta itp. Z początkiem września na stronie www.tour-salon.pl pojawi się więcej szczegółów. Ponadto specjaliści rejestrujący się na stronie internetowej www.mtp24.pl wejdą na targi za darmo i bez stania w długich kolejkach. Pozwoli to im zaoszczędzić czas, a także po rejestracji będą otrzymywać najświeższe informacje na temat zbliżającej się edycji wydarzenia.

Region Partnerski – Śląskie

W tym roku regionem partnerskim TOUR SALONU jest wypełniony pozytywną energią i pełne niespodzianek wojewodztwo Śląskie Różnorodne atrakcje, zarówno przyrodnicze, jak i kulturowe przyciągają corocznie ponad 4 mln. turystów. Bogactwo oferty turystycznej na każdą pogodę i porę roku sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.  Miłośnicy wycieczek rowerowych, wspinaczki i spływów kajakowych mogą oddać się swoim pasjom w otoczeniu średniowiecznych zamków, warowni i strażnic na Szlaku Orlich Gniazd. Pasjonaci kultury w Beskidach odkryją skarby wielowiekowej historii i tradycji. Na aktywnych turystów czekają tu szlaki piesze i rowerowe, a zimą dobrze przygotowane trasy narciarskie. Miasta Metropolii otwierają swoje podwoje dla lubiących tętniące życiem miejsca. To właśnie tutaj architektura łączy historię z nowoczesnością. Liczne wydarzenia kulturalne kuszą miłośników spektakli, wystaw, festiwali i koncertów.  W czasie przeniesie nas Szlak Zabytków Techniki – najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce. To jednak nie wszystko. W trakcie odkrywania śląskiego, przez żołądek do serca, poprowadzą turystów specjały jednej z najbardziej rozpoznawalnych kuchni w Polsce. Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” odkrywa bogactwo kuchni województwa śląskiego, wzbogacając pobyt w regionie o niezapomniane doznania smakowe. To wszystko znajdą Państwo podczas TOUR SALONU na stoisku tego regionu.

Kraj Partnerski – Gruzja

Tegorocznym krajem partnerskim TOUR SALONU jest Gruzja. W ofertach biur podróży jest to coraz bardziej popularna destynacja, którą wybierają turyści w letnie wakacje, ale również zimowe szusowanie na nartach. W Gruzji turysta podziwia najwyższe w Europie góry, chłonie dziewiczą przyrodę podczas wspaniałych spacerów i zachwyca się cudami architektonicznymi. To kraina kamiennych wież strażniczych osadzonych w wysokich górach i rzeźbionych drewnianych balkonów, czy udekorowanych freskami kościołów oraz secesyjnych miast. Gruzja to połączenie śródziemnomorskiego klimatu i legendarnej gruzińskiej gościnności.  Serdecznie zapraszamy na stoisko narodowe Gruzji, na którym na wyciągnięcie ręki będą dostępne wszystkie materiały informacyjne o tym kraju, a także liczne oferty wyjazdowe.

Konferencje, szkolenia i warsztaty

Międzynarodowe Targi Poznańskie również w tym roku staną się miejscem spotkania zarówno izb, organizacji i stowarzyszeń na rzecz rozwoju turystyki, jak i firm świadczących w niej bezpośrednie usługi. Będzie to okazja nie tylko do skompletowania katalogu ofert wyjazdów turystycznych, motywacyjnych i integracyjnych, ale także do dyskusji na temat kierunków rozwoju tego sektora i wspólnych działań w tym zakresie. Plan targów zakłada warsztaty, konferencje i szkolenia. Ubiegłoroczny hit, czyli konferencję „Turystyka Kulinarna – POLSKI HIT”, która zgromadziła wielu uczestników. Sukces wydarzenia sprawił,  że podczas tej edycji temat turystyki kulinarnej będzie nie tylko powtórzony, ale dodane zostaną do niego nowe elementy, które poszerzą wiedzę uczestników i dadzą możliwość wykorzystania we własnym regionie.

Obowiązkowym elementem wydarzeń, które od kilku lat towarzyszą targom są Dni Eksperckie Polskiej Organizacji Turystycznej. Choć szczegółowa tematyka właśnie się kształtuje, wiadomo na pewno, że jak zawsze podejmowana będzie najbardziej aktualna problematyka w branży turystycznej, która będzie miała przełożenie w praktyce.

Po raz kolejny skorzystać będzie można ze szkolenia „Travel 2.0”. Wiedza z zakresu e-marketingu zmienia się z zawrotnym tempie, dochodzą nowe funkcjonalności, strategie, kolejne sposoby przekazywania informacji. Z tego powodu trzeba zawsze być „krok do przodu” przed konkurencją. Taką możliwość dają praktyczne warsztaty, prowadzone przez specjalistów, podczas których będzie czas na naukę i omówienie zagadnień spotykanych na co dzień w tej dziedzinie.

Oferty turystyczne dla każdego

Dla wszystkich miłośników podróży bliskich oraz dalekich, dla kolekcjonerów wrażeń, smaków, map i przewodników turystycznych TOUR SALON to trzydniowe święto turystyki, na które oczekują z niecierpliwością. Jak co roku, w jednym miejscu będzie dostępnych tysiące kolorowych ofert, a niejednego zwiedzającego zadziwi pomysłowość wystawców na przyciągnięcie gości na swoje stoisko. Jak zwykle znajdzie się czas na degustację małego co nieco, w postaci dań czy przekąsek regionalnych przywiezionych specjalnie na tę okazję do Poznania z różnych zakątków Polski i świata.  Ponadto będzie można usłyszeć wiele języków, poczuć wiele zapachów, a także posłuchać wielu orientalnych rytmów.

Niezapomniane spotkania z podróżnikami

Najlepszy serwis internetowy nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z podróżnikami. Jak co roku podczas TOUR SALONU nie zabraknie spotkań z ciekawymi podróżnikami oraz niezapomnianych wspomnień z wypraw. Przygotowania do 2-go Festiwalu Podróżniczego ,,Śladami Marzeń” trwają w najlepsze. Po niesamowitej pierwszej edycji, którą odwiedziło ponad 1000 widzów, którzy wysłuchali ponad 12 prelekcji, nadszedł czas, aby znów zaprosić wszystkich do Poznania. Podróżnicza atmosfera, ciekawi ludzie i nie spotkane nigdzie indzie after party, w tym roku połączone z wieczorem gruzińskim sprawi, że poczujemy ponownie atmosferę wakacji. Nie może Was zabraknąć w Poznaniu! Ponadto podobnie, jak rok temu „National Geographic – Traveler” zaprasza na swoje stoisko, na którym spotkać się będzie można z Martyną Wojciechowską.  Informacje o kolejnych gościach będziemy przekazywać na bieżąco.

Polska – piękna i malownicza

Nawet nie wiemy, ile pięknych zakątków i miejsc w Polsce mamy na wyciagnięcie ręki. Po raz drugi na targach TOUR SALON odbędzie się finałowa gala plebiscytu „7 Nowych Cudów Polski” organizowana przez National Geographic – Traveler. – Jesteśmy przekonani, że Polska jest najfajniejsza. Dlatego przez cały rok szukamy miejsc niebanalnych, magicznych, nowo powstałych i takich, w które tchnięto drugie życie. I to właśnie je nominujemy w czwartej edycji plebiscytu „7 nowych cudów Polski”. Z szesnastu propozycji Czytelnicy Travelera wybiorą siedem miejsc, które zasługują na to miano. Poprzez plebiscyt chcemy promować ciekawe, ale wciąż niewystarczająco znane zakątki ze wszystkich polskich województw – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna Travelera.

Kulturowa różnorodność Sceny Kultury

Nieodłącznym targowym krajobrazem jest specjalnie przygotowana Scena Kultury, na której organizowane będą wystąpienia, prelekcje i różnego typu prezentacje. Również w tym roku kalejdoskop wydarzeń będzie ogromny. Szczegółowy program Sceny Kultury dostępny będzie tuż przed targami. Już teraz mamy potwierdzone występy polski i zagranicznych kapel ludowych, lokalnych grup rokowych, czy też pokazy sztuk walki.

Książki o podróżach

Uczestnicy i wystawcy targów będą świadkami XXIII edycji XXII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Nowością w tym roku będzie możliwość bezpośredniego spotkania na stoisku targowym Przeglądu z autorami wyróżnionych książek. Ponadto będzie można zakupić nagrodzoną publikację. Dodatkowo stoiska polskich regionów będą prezentowały ciekawe publikacje opisujące nasz kraj.

Wizyta poznańskich koziołków

Symbol Poznania – koziołki pojawią się na targach TOUR SALON, a później będą cieszyć oko swoją obecnością w wielu miejscach miasta oraz turystów. Fundacja Rozwoju Miasta Poznania ogłosiła konkurs „Koziołki dla Poznania”. Ideą konkursu jest stworzenie projektów poznańskich koziołków, które później będą eksponowane w przestrzeni miejskiej, będą również dostępne dla turystów w formie pamiątek, czy pojawią się na instalacjach przenośnych. Prezentacja zgłoszonych prac odbędzie się właśnie na TOUR SALONIE 2014.

To nie pełen program wydarzeń targów TOUR SALONU. Dla szerokiej publiczności, jak co roku, wystawcy szykują liczne atrakcje, w tym degustacje, pokazy, konkursy i quizy, w których będzie można wgrać atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji: www.tour-salon.pl