Tanie połączenia lotnicze

mt3002Zachwycamy się Tanimi lotami, ponieważ mają bardzo atrakcyjne oferty cen lotów. Z pomocą przy ich wyborze przychodzą porównywarki internetowe, które dają możliwość szukania przelotów łączonych w tanich połączeniach lotniczych.

mt3002

Płatne usługi

W skład usług, za które musimy zapłacić przy tanich lotach jest bagaż rejestrowany, jedzenie, a także pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu i rezerwacja konkretnego miejsca. Jest jeszcze usługa większej przestrzeni dla nóg, za którą też trzeba zapłacić. Odprawa jest darmowa, ale tylko wtedy, gdy wybierzemy opcję odprawy online. Przy tanich połączeniach lotniczych odprawa na lotnisku jest dodatkowo płatna. Jeśli chodzi o bagaż, to w cenie biletu mamy tylko bagaż podręczny, rejestrowany i podręczny powiększony są już płatne. To dobre rozwiązanie dla kogoś, kto nie potrzebuje dużego bagażu w podróży, bo jedzie na kilka dni i bagaż podręczny mu wystarczy. Wybierając tanie połączenia lotnicze musimy liczyć się też z tym, że w zależności od linii lotniczych możemy mieć wylot z różnych, często oddalonych od centrum miasta lotnisk. O ile jest to tanie rozwiązanie, bo dzięki temu mamy bilety za niższą kwotę, o tyle wiąże się to z dojazdem na lotnisko, często trudnym, bo komunikacja miejska tam może nie dojeżdżać.

Przeloty łączone

Przeloty łączone także mogą okazać się problematyczne. Dlaczego? Czasami, aby gdzieś się dostać i nie wydawać fortuny na linie tradycyjne wykupujemy tanie połączenie lotnicze z przesiadką. Pozornie nie jest to nic, co mogłoby sprawiać kłopoty, ale czas przesiadki może trwać niecałą godzinę, ale może też trwać ponad dobę. Tu pojawia się pewien problem, ponieważ lot się bardzo wydłuża, a po drugie przy tak długim czekaniu niektórzy mogą mieć problem z odnalezieniem się w tej sytuacji. Znajdą się tacy, którzy będą wiedzieli jak spożytkować ten czas, ale nie wszyscy. I nie wszyscy będą mieli możliwość znalezienia dla siebie ciekawego zajęcia. Gdy przesiadka dotyczy tylko zmiany samolotu, to także nie ma tak dużego problemu. Więcej trudności zaczyna się przy zamianie lotnisk, ponieważ lądując na jednym lotnisku, musimy dostać się na następne, na kolejny lot, a tak też może się zdarzyć przy tanich połączeniach lotniczych. Dlatego przed wyborem linii lotniczych warto przeanalizować i sprawdzić dokładnie połączenia między miejscami, które nas interesują.

Jedną z tego typu wyszukiwarek jest Mojeloty.pl.