Szukasz odpowiedniego miejsca na wakacje? Białka Tatrzańska jest idealna!

W okresie wakacyjnym często wahamy się nad miejscem wypoczynku. Polskie wybrzeże jest na tyle obleganym rejonem, że często trzeba długo szukać wolnego pokoju lub po prostu czekać aż wymeldują się inni wczasowicze. Plaża i morze mają jednak swój urok głównie w przypadku słonecznych dni. Kiedy natrafimy na pochmurne niebo, nie będziemy się opalać, pływać i okazuje się, że pozostało nam jedynie przemieszczanie się z jednego baru do drugiego. Więcej sposobów na spędzanie wolnego czasu uzyskamy decydując się na wyjazd w góry.

Białka Tatrzańska

Wybierając miejscowość położoną w górach, należy brać po uwagę jej środowisko geograficzne. Zakopane jest atrakcyjną miejscowością turystyczną, ale zbyt duży tłok innych wczasowiczów może stawać się z każdym dniem coraz bardziej męczący. Dlatego warto wybierać miejscowości równie atrakcyjne, ale mniej oblegane. Białka Tatrzańska to wieś o zabudowie ulicznej, rozciągająca się wzdłuż doliny rzecznej, otwartej na południe w stronę Tatr Bielskich. Miejsce jest przyjazne również dla osób nie przepadających za męczącą wspinaczką. Tereny Białki są bowiem łagodne w stosunku do pobliskich rejonów. Po aktywnie spędzonym dniu będziemy chcieli odpoczywać w ośrodku wczasowym lub spędzić czas na przyjęciu. Willa Dziubas, oprócz komfortowych pokoi, dysponuje również salą taneczną, przeznaczoną na przyjęcia sezonowe.

Morskie Oko

Jedną z atrakcji turystycznych w Białce Tatrzańskiej jest Morskie Oko. Z tego punktu mamy widok na najwyższe szczyty Polski: Rysy i Mięguszowieckie oraz na jeden z trzech wodospadów, tworzących Wodogrzmoty Mickiewicza. Zwiedzanie brzegu jeziora i terenów położonych w jego pobliżu zajmuje około pół dnia. Jezioro w otoczeniu górskich szczytów stanowi malowniczy krajobraz i urozmaicenie terenu.

Kasprowy Wierch

Trasę na Kasprowy Wierch pokonuje się kolejką liniową kabinową. Wagonik porusza się z prędkością 7 m/s i mieści 36 osób. Jazda kolejką dostarcza wielu emocji gdyż tradycyjny ukośny ruch wagonika w górę, jest przerywany fragmentami, w których kabina przemieszcza się w przód poziomo. Uczestnik wycieczki może mieć zatem wrażenie, że wagonik spada. Powrót może odbyć się tym samym sposobem lub szlakami turystycznymi.

Miejsce noclegu

Wybierając miejsce noclegu, musimy zwrócić szczególną uwagę na oferowane przez nie warunki. Spacerowanie po nierównych, górskich terenach jest ciekawym, ale i męczącym zajęciem. Nasze pokoje powinny być zatem przytulne i wygodne. Ze względu na dużą ilość turystów, dzielących z nami piętro, dostęp do łazienki bezpośrednio z pokoju jest wręcz konieczny. Ośrodek powinien również dysponować miejscem rekreacyjnym, takim jak np. sala z kominkiem, wyposażona w stół bilardowy w Willi Dziubas. Przebywając w górach, powinniśmy bez przerwy znajdować się w otoczeniu pięknych widoków. Zwróćmy uwagę na to, czy z naszego okna będziemy widzieć rozciągające się łąki i odległe pasmo górskie.