Święta spędzamy najczęściej w domu i w Alpach

Stoki narciarskie cieszą się dużym zainteresowaniem w ramach nadchodzącego, ostatniego w tym roku, długiego weekendu. Niestety, raczej te zagraniczne.

Serwis edom.pl zanalizował swoje dane, z których wynika, że w dniach 24 – 26 grudnia – uwaga, niespodzianka – spada liczba rezerwacji kwater. W tym roku spadek jest wysoki – aż o 40 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

Sytuacja zmienia się jednak z początkiem ferii – tu kolejna niespodzianka… – ilość rezerwacji znacząco wtedy wzrasta. W okresie od 27 grudnia do 1 stycznia ilość rezerwacji zwiększyła się o ok. 60 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2011 roku.

Z zebranych przez serwis danych wynika, że największą popularnością cieszą się przede wszystkim Alpy – głównie w Austrii (ponad 50 proc. rezerwacji) i Włoszech (27 proc.). Są to m.in. okolice Sölden, Ischgl czy Val di Fassa. Klienci przedkładają Alpy nad polskie góry głównie ze względu na korzystną relację ceny do jakości. Za tygodniowy wynajem kwatery w polskich górach, cztero- lub pięcioosobowa grupa przeznaczy średnio ok. 2300 zł za tydzień. Za przykładowy apartament dla pięciu osób położony w Trydencie, w bliskiej odległości od stoku oraz z widokiem na dolinę, zapłacić trzeba ok. 3000 zł.

[Źródło: http://dziennikturystyczny.pl/]

191012 zanox_europe_468x60_bild_pl Image Banner 468 x 60