Świat komiksów w zasięgu ręki

mt0234Dwaj kultowi superbohaterowie – Batman i Superman – powracają w najnowszym filmie Zacka Snydera Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, który trafi do polskich kin już 1 kwietnia 2016. Dla wszystkich fanów niecierpliwie oczekujących najnowszej superprodukcji internetowe biuro podróży Tripsta.pl wybrało miejsca, w których można zgłębić sekrety świata bohaterów DC Comics.

mt0234

Comic-Con w San Diego i Comic Con w Paryżu

Mówiąc o bohaterach komiksów nie można zapomnieć o jednym z najważniejszych dla wszystkich fanów spotkaniu: Comic-Con w San Diego. Ta międzynarodowa konwencja jest unikalną okazją do poznania nowinek ze świata superbohaterów. Co roku gromadzi nie tylko tysiące miłośników komiksów, ale także uznanych autorów, ilustratorów, wydawców, jak i twórców oraz obsady filmowych ekranizacji. Gośćmi tegorocznej edycji, która odbędzie się między 21 a 24 lipca, będą między innymi Jim Lee – współwydawca DC Comics czy Alex Sinclair, który zasłynął jako kolorysta postaci Batmana i Supermana. Na tych, którym nie udało się dostać wejściówki na spotkanie w San Diego, czeka wiele innych wydarzeń, wśród których warto wspomnieć o tegorocznym Comic Con w Paryżu, który będzie miał miejsce w hali de la Villette i potrwa od 21 do 23 października. Wśród zaproszonych gości jest między innymi Frank Miller – jeden z najsławniejszych twórców komiksów i scenarzystów, którego prace zainspirowały m. in. najnowszy film Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.

Ceny lotów z Warszawy do San Diego zaczynają się od 4031 PLN*, a loty do Paryża dostępne są już od 258 PLN*.

Powerhouse Museum, Sydney

Muzeum Sztuki Użytkowej i Nauki w Sydney oferuje niezwykłą wystawę – The Art of the Brick: DC Comics. Jej autorem jest Nathan Sawaya, artysta współpracujący z LEGO, który wykorzystując klocki tej znanej marki stworzył figury najbardziej rozpoznawalnych bohaterów z uniwersum DC Comics. Wystawa prezentuje ponad 120 naturalnej wielkości rzeźb superbohaterów i złoczyńców – jest tym samym największą kolekcją figur stworzonych z klocków LEGO. Co więcej, z okazji premiery nowego blockbustera Batman v Superman do ekspozycji zostanie włączony eksponat przedstawiający scenę konfrontacji pomiędzy tymi dwoma bohaterami. Rzeźba stworzona z ponad 30 tysięcy klocków zostanie odsłonięta po raz pierwszy 24 marca, w dniu australijskiej premiery filmu.

Ceny lotów z Warszawy do Sydney zaczynają się od 3876 PLN*.

Warner Bros Studios, Hollywood

Jedna z najpopularniejszych wytwórni filmowych na świecie – Warner Bros Studios –  oferuje wejście za kulisy swoich największych produkcji. Zwiedzanie studia będzie z pewnością niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich fanów Batmana, którzy w specjalnej strefie Warner Bros Studio Archive będą mieli okazję dotknąć oryginalnych kostiumów i rekwizytów z serii filmów o  nocnym rycerzu.  Co ciekawe, miejsce, w którym normalnie znajduje się wystawa samochodów z różnych filmów studia Warner Bros, została przemieniona w główną siedzibę Batmana, w której fani serii znajdą Batmobile pojawiające się w dotychczasowych ekranizacjach komiksu.

Ceny lotów z Warszawy do Los Angeles zaczynają się od 4017 PLN*.

*Uwaga: Uwzględnione ceny oparte są na wynikach wyszukiwania lotów na stronie Tripsta.pl z dnia 18.03.2016 na podróże w różnych terminach w okresie pomiędzy 18.03.2016-31.10.2016.

[PR]