Samolotem na jarmark świąteczny

logo-AirWroc2Jarmarki Bożonarodzeniowe wpisały się na stałe w europejską tradycję świąteczną. Prym w organizacji tego typu imprez wiodą Niemcy i Austriacy, ale inne kraje nie pozostają w tyle. Równie pięknymi jarmarkami może pochwalić się Barcelona, Rzym i Londyn. Polecimy tam prosto z Wrocławia.

Tradycyjne wyroby, regionalne specjały, świąteczne akcesoria, tysiące pomysłów na prezenty, a także wspaniałe wydarzenia artystyczne i kulinarne – to wszystko możemy odnaleźć na jarmarkach świątecznych. Imprezy tego typu stanowią idealny pretekst do wybrania się na świąteczną wycieczkę i zobaczenia, jak wyglądają przygotowania do Bożego Narodzenia w europejskich stolicach.

Na początek polecamy Fira de Santa Lucia – czyli jarmark im. Świętej Łucji, który organizowany jest w samym centrum Barcelony. Na placu, tuż przy miejskiej katedrze, znajdziemy ponad 280 straganów. Jarmark podzielony jest na trzy części: w pierwszej znajdziemy sprzedawców szopek i figurek, w drugiej kupimy choinki i akcesoria świąteczne, a w trzeciej – wyroby najlepszych regionalnych rzemieślników. Korzystając z usług Ryanair, bilet w obie strony do Barcelony zakupimy w cenie 174 zł* (lot w obie strony w terminie od 4 do 8 grudnia).

Wyjątkowym jarmarkiem może pochwalić się również Rzym. Na przełomie listopada i grudnia Plac Navona zamienia się w magiczne miejsce wypełnione straganami, dekoracjami, stoiskami z zabawkami. Skosztować można tutejszej kuchni. Dzięki Rynair możemy znaleźć się w Wiecznym Mieście między 16 a 27 grudnia, płacąc za lot w obie strony 346 zł*.

Z kolei w Londynie natrafimy na Portobello – jarmark świąteczny usytuowany w samym centrum miasta. Ciężko opuścić go bez prezentów – tak szeroki wybór produktów tam znajdziemy. Do stolicy Anglii udamy się już za 165 zł*, jeśli zdecydujemy się na podróż między 3 a 6 grudnia.

* Podane ceny dotyczą biletu Ryanair w dwie strony z bagażem podręcznym, bez dodatkowych opłat i są aktualne na dzień 22.11.2013 r.