Qatar Airways ma apetyt

Qatar Airways intenesywnie promuje się na naszym rynku. Uruchomione właśnie połączenie do Warszawy oraz otwarcie Centrum Obsługi Klienta we Wrocławiu wpisują się agresywną ekspansję linii.

W tym roku przewoźnik otworzył 12 tras. Ostatnia połączyła stolicę Kataru z warszawskim lotniskiem. Warszawa jest 32 kierunkiem w europejskiej siatce połączeń linii. Qatar Airways oferują rejsy do łącznie 122 miast w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, rejonie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Północnej i Południowej.

W kolejnym roku obecność Qatar Airways w Polsce jeszcze się zintensyfikuje. We Wrocławiu otwarte zostanie call center o zasięgu europejskim, w którym pracować będzie sto osób. Centrum obsługi klienta ma odpowiadać na pytania klientów Qatar Airways za pośrednictwem telefonu, faksu i poczty elektronicznej. Centrum ma początkowo obsługiwać Polskę, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Włochy, Szwajcarię i Austrię. Przedstawiciele linii nie wykluczają poszerzenia zasięgu centrum o kolejne państwa.

Na trasie Warszawa – Doha cztery razy w tygodniu latać będą Airbusy A320 ze 144 miejscami w konfiguracji dwuklasowej: 12 foteli w klasie biznes i 132 w ekonomicznej. Każdy fotel wyposażony jest w interaktywny system rozrywki, oferujący ponad 800 pozycji audio i wideo, a także możliwość wysyłania wiadomości SMS.

Prezes Qatar Airways, Akbar Al Baker, zdradził, że przygląda się kolejnym miastom w Europie jako potencjalnym nowym kierunkom rozwoju siatki połączeń, jednakże priorytetem w najbliższych miesiącach będą dla jego linii rynki Bliskiego Wschodu, Azji i Północnej Ameryki. Przewoźnik zamierza w ciągu najbliższych trzech lat zwiększyć liczbę obsługiwanych kierunków z obecnych 122 do 170. Plany dotyczą także floty, która teraz składa się ze 114 maszyn – za trzy lata ma być ich 170.

W ciągu pierwszej połowy 2013 roku Qatar Airways uruchomią nowe połączenia, między innymi do Gassim w Arabii Saudyjskiej (7 stycznia), Najaf w Iraku (23 stycznia), Phnom Penh w Kambodży (20 lutego), Chengdu w Chinach (19 marca), Chicago w USA (10 kwietnia) oraz Salalah w Omanie (22 maja).

Od początku 2012 roku Qatar Airways dodały do siatki połączeń 12 nowych kierunków – oprócz Warszawy są to Baku (Azerbejdżan), Tbilisi (Gruzja), Kigali (Rwanda), Zagrzeb (Chorwacja), Erbil (Irak), Bagdad (Irak), Perth (Australia), Kilimandżaro (Tanzania), Yangon (Myanmar), Maputo (Mozambik) i Belgrad (Serbia).

[Źródło: http://dziennikturystyczny.pl/]