PRZEPIS NA UDANY WEEKEND

energylandiaWeekendy spędzane na kanapie, przed telewizorem nie są powodem do dumy. Zamykamy się w czterech ścianach, tłumacząc się zmęczeniem, zapracowaniem, brakiem czasu i pieniędzy lub złym samopoczuciem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to właśnie taka izolacja napędza dalsze rozleniwienie. W efekcie życie przechodzi nam przed nosem, tracimy kontakt z przyjaciółmi i rodziną. Czas to zmienić!

energylandia

Anna Jantar śpiewała, że „najtrudniejszy pierwszy krok” i miała rację. Nie ma nic trudniejszego od podniesienia się z kanapy. Gdy jednak uda nam się pokonać wewnętrznego lenia, nagle wszystko staje się prostsze. Jeśli podniesiesz telefon i zadzwonisz do najlepszego przyjaciela okaże się, że jego zdaniem weekendowe wypady to świetny pomysł. Teraz trzeba wybrać tylko termin… i oczywiście miejsce. Nikt nie lubi przepłacać, dlatego najpierw zastanówcie się nad tym, jaki macie budżet. Tanie weekendy w Polsce nie muszą być nudne i ograniczać się do wyjazdu pod namiot. Jeśli ustalicie, które miejsce chcecie odwiedzić,  warto znaleźć nocleg. Zwróćcie uwagę na to, aby był dobrze skomunikowany z głównymi atrakcjami turystycznymi miasta, do którego się wybierzecie. Zerknijcie także na stronę hotelu oraz na fora internetowe. Tam znajdziecie zdjęcia i opinie na temat wybranego ośrodka. Gdy zarezerwujecie noclegi, zastanówcie się, co chcecie robić w wybranym mieście. Większość miejscowości w Polsce może pochwalić się zabytkami, rozpoznawalnymi klubami, ogrodami zoologicznymi, botanicznymi, ściankami wspinaczkowymi czy parkami linowymi. Wystarczy wybrać i przeżyć fantastyczny weekend.

CO POWIESZ NA MAŁOPOLSKĘ?

Jeśli macie problem z wyborem kierunku podróży, polecamy województwo małopolskie. To region z dawną stolicą Polski. Kraków to idealne miejsce, jeśli planujecie tanie wyjazdy weekendowe. To miasto nigdy nie śpi. Zawsze można znaleźć tu jakieś zajęcie. Można uprawiać turystykę klubową, na własne oczy zobaczyć Wawel, poszukać smoka albo odpocząć na brzegu Wisły. Weekendowe wycieczki nie muszą ograniczać się do jednego miejsca. Nieopodal Krakowa znajduje się Energylandia, w której możecie odetchnąć od zwiedzania i oddać się nieograniczonej zabawie. Za bramami parku umieściliśmy kilkadziesiąt różnych atrakcji. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani stonowanej jak i kompletnie szalonej rozrywki. To kilkanaście roller coasterów, które rozpędzają się do nawet 100 km/h. W ofercie lunaparku znajdziecie też tradycyjne spływy wodne i takie niekonwencjonalne, których scenariusze tworzone są na bieżąco. Posiadamy kolejki widokowe, karuzele czy wahadła. Wszystkie nasze atrakcje spełniają najwyższe, rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Planując swoje wyjazdy weekendowe pomyśl więc o połączeniu zwiedzania i odpoczynku z rozrywką. Gwarantujemy, że taka kombinacja pomoże Ci w pozbyciu się codziennych trosk. Po takim wypadzie wrócisz do pracy zrelaksowany, naładowany pozytywną energią i będziesz chciał więcej. Kanapa i telewizor już nigdy nie będą najlepszym sposobem na spędzenie weekendu.