Przegląd ofert narciarskich w sezonie 2013/2014

logo-wakacjeSezon narciarski zbliża się wielkimi krokami – biura podróży przygotowały już ofertę dla miłośników białego szaleństwa. Gdzie tej zimy zapłacimy mniej, a gdzie musimy liczyć z wyższymi cenami? Jakie nowości i promocje przygotowali organizatorzy imprez i w końcu jak wygląda kalendarz imprez narciarskich w tym sezonie? – sprawdzili eksperci z portali turystycznych Wakacje.pl i EasyGo.

Amatorzy szusowania na śniegu mają w czym wybierać – w ofercie największych organizatorów na sezon zimowy 2013/2014 znajdziemy prawie 3 tysiące propozycji wyjazdów (dokładnie 2921) do 16 krajów. W tej puli najwięcej należy do Austrii – 40 proc. ofert na stronach portali Wakacje.pl i EasyGo, prezentujących oferty kilkunastu organizatorów, dotyczy właśnie tego kraju, niemal co trzecia to oferta do Włoch. W obu krajach mamy do wyboru aż 17 regionów. Trzecia pod względem liczby ofert skierowanych dla narciarzy jest w tym sezonie Francja – 13 proc. wszystkich propozycji do 8 regionów. Jak co roku narciarzy kuszą Słowacja (5 regionów), Szwajcaria (6 regionów), Czechy (2 regiony) i Niemcy, jednak ofert zimowego wypoczynku znajdziemy także w mniej popularnych o tej porze roku krajach, takich jak Andora, Gruzja, Bułgaria, Hiszpania, Rumunia, Turcja i Stany Zjednoczone. Ofertę dla miłośników nart i snowboardu przygotowały również polskie obiekty.

Ile zapłacimy?
Ceny ofert są wypadkową kilku czynników, w tym kierunku i rodzaju dojazdu, wyżywienia, standardu obiektu, a także karnetu (ski pass). Poniższa tabela prezentuje najniższe ceny bez karnetu za tygodniowy pobyt w zależności od rodzaju dojazdu.

mt9003

Przykładowe wyliczenia dla 1 osoby w różnych wariantach dojazdu, wyżywienia i standardu obiektu (bez ski pass):

Włochy – Verona, Turyn od 1794 zł, bez wyżywienia, 3*, samolot

Austria – Innsbruck od 2131 zł, HB, 3*, samolot

Turcja – Erzurum od 1572 zł, BB, 4*, samolot

Słowacja – Poprad od 1703, zł HB, 3*, samolot

Francja – Grenoble od 1919 zł, bez wyżywienia, 2*, samolot

Hiszpania – Malaga od 2224 zł, BB, 4*, samolot

Szwajcaria – Zurych od 4790 zł, BB, 3*, samolot

Andora – Vallnord od 1399 zł, 4*, HB, dojazd własny

Bułgaria – Pirin od 604 zł, HB, 4*, dojazd własny

Słowenia – Alpy Słoweńskie od 1780 zł, HB, 3*, dojazd własny

Rumunia – Karpaty Rumuńskie ? od 240 zł, 3*, BB, dojazd własny

USA – Kolorado od 1694 zł, 3*, bez wyżywienia, dojazd własny

Szukając oferty narciarskiej warto poszukać propozycji ze ski passem w cenie, dzięki czemu koszt imprezy będzie niższy. I tak, za pobyt w hotelu 4-gwiazdkowym we Francji z dojazdem własnym zapłacimy od 761 PLN/os., w hotelu 3-gwiazdkowym we Włoszech 1015 PLN/os., a w Austrii w hotelu 3-gwiazdkowym ze śniadaniem wydamy od 1141 PLN/os. Oprócz karnetu w cenie organizatorzy zachęcają narciarzy do zakupu imprezy właśnie u nich na wiele sposobów, od zniżek procentowych po bezpłatne aplikacje na telefon.

– Zainteresowanie wyjazdami na narty wzrasta z roku na rok, dlatego organizatorzy, mając o kogo walczyć , przygotowali na ten sezon różnego rodzaju oferty specjalne. Klienci mogą liczyć na zniżki od ceny podstawowej nawet do 40 proc. oraz szereg gwarancji – najniższej ceny, niezmienności ceny, bezkosztowej zmiany rezerwacji, a nawet gwarancję śniegu, dzięki której klient ma możliwość dokonać zmiany rezerwacji, jeśli na wybranym przez niego kierunku liczba działających wyciągów narciarskich będzie mniejsza niż 40 procent z powodu braku śniegu – mówi Ewelina Kluwa, menedżer produktu turystycznego w portalach Wakacje.pl i EasyGo. – W tym roku klienci mogą również skorzystać z oferty bezpłatnego pobytu dziecka w jednym z 300 obiektów, którą wprowadził jeden z organizatorów – dodaje.

Nie tylko na stoku
W zależności od regionu ścisły sezon narciarski za granicą rozpoczyna się w listopadzie i kończy w marcu – w tym czasie nie tylko funkcjonują wyciągi i obiekty noclegowe, organizowane są również imprezy tematyczne, koncerty, testy sprzętu, a na gości czekają specjalne oferty. Zdaje się, że w narciarskim słowniku już na dobre zagościł termin apres ski, czyli różnego rodzaju atrakcje i rozrywki dostępne po wysiłku na stoku – gry zespołowe, zwiedzanie muzeów, Spa, a nawet lot paralotnią czy przejażdżka psim zaprzęgiem. Wybierając kierunek urlopu warto spojrzeć na ofertę kompleksowo, począwszy od terminu i ceny po dodatkowe atrakcje i bonusy.

[Informacja prasowa Wakacje.pl]