Polacy chętnie spędzali ferie zimowe nad morzem

mt9004bBrak śniegu w tym sezonie nie powstrzymał Polaków przed zimowymi wyjazdami. Nie rezygnowali z wyjazdu do górskich miejscowości, a dodatkowo dużą popularnością cieszyły się nadmorskie kurorty. Turystów przyciągają tam ścieżki rekreacyjne i apartamenty z dostępem dosaun, jacuzzi, basenów czy klubów fitness.

 – W większości przypadków brak śniegu ma duże znaczenie, bo zimą goście dokonują rezerwacji przede wszystkim ze względu na pogodę panującą za oknem. Jednak większość rezerwacji dokonanych u nas utrzymywała się mimo braku śniegu i tego, że goście musieli zostawić deski czy narty w domu. Nie obniżaliśmy więc cen – utrzymały się na poziomie pierwotnie założonym – mówi Regina Juźko z działu rezerwacji Sun & Snow.

mt9004a

Ceny wynajmu apartamentów w polskich miejscowościach zimą 2014 w zasadzie nie zmieniły się w porównaniu do roku ubiegłego. Koszt wynajęcia 2 pokojowego  apartamentu w górskim kurorcie wyniósł między 220 a 300 zł za dobę, a 3 pokojowego od 330 do 400 zł za dobę. Ceny nad morzem były niższe, i za 2 pokojowy lokal wyniosły od 130 do 200 zł za dobę, a za 3 pokojowy od 190 do 260.

Sun & Snow, firma zarządzającą wynajmem apartamentów w popularnych miejscowościach wakacyjnych i dużych miastach odnotowała wzrost w sezonie zimowym, mimo nieprzychylnej pogody.

 – Sprzedaż oferty w górach na styczeń i luty wzrosła średnio o 60 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. W większości były to rezerwacje dokonywane z dużym wyprzedzeniem, także przez rodziny z dziećmi, które stosunkowo wcześnie muszą planować pobyt – Regina Juźko podsumowuje sezon zimowy.

Polacy decydują się na zimowe wyjazdy nie tylko w góry, ale także do miejscowości wypoczynkowych w innych częściach Polski.

 – Mieliśmy bardzo duże zainteresowanie wypoczynkiem nad morzem – odnotowaliśmy tutaj około 200 proc. wzrost zysków ze sprzedaży noclegów w porównaniu do ubiegłego roku. Widać, że Polacy chcą spędzać ferie w dość nietypowy sposób. I często były to tak zwane rezerwacje spontaniczne, dokonywane z małym wyprzedzeniem – mówi Regina Juźko.

Wśród nadmorskich kurortów największym zainteresowaniem cieszyło się Trójmiasto, Kołobrzeg, Międzyzdroje i Świnoujście, i podobnie było w roku ubiegłym.

 – Polskie wybrzeże oferuje wiele atrakcji – mnóstwo ścieżek spacerowych, nordic walking, oraz apartamenty zlokalizowane w tak zwanych obiektach hotelowych, gdzie goście mają bezpośredni dostęp do sauny, jacuzzi, basenów, fitness i siłowni. To jest dodatkowym atutem skłaniającym gości do rozważenia pobytów nad morzem – uważa Regina Juźko.

[informacja prasowa]

mt9004b